В Україні вперше хлопець із синдромом Дауна здобув вищу освіту

11 липня диплом бакалавра історії отримав лучанин Богдан Кравчук. Він перший українець із синдромом Дауна, який здобув вищу освіту.

"Пам'ятаю як 5 років тому ми з його мамою Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. Велике дякую (тодішнім) міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту. Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити... А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога мами - Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любимого студента", - написала у Facebook працівниця Українського інституту національної пам'яті Леся Бондарук.

Вона зазначає, що приклад Богдана – "це промінь надії багатьом батькам особливих дітей. Бо відтепер вони знають, що якщо вірити у своїх дітей і розвивати їхні можливості, то мрії збуваються".Два роки тому ТСН показала сюжет про Богдана. Тоді він проводив екскурсії та писав бакалаврську роботу з історії України. Богдан Кравчук з Луцька прагне довести, що заслуговує на повноцінне життя. Він, попри діагноз синдром Дауна, став першим в Україні студентом університету. А тепер уже й випускником. Він мріє про дітей та сім'ю. 

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/v-ukrayini-vpers...

Самые важные новости дня с facebook & twitter