"Слуга народу" сильно наростила підтримку, інші партії втратили – опитування

За партію президента Володимира Зеленського "Слуга народу" готові проголосувати 47% виборців, які визначились і будуть голосувати.

Про це йдеться в опитуванні соціологічної групи "Рейтингу" за 6-10 липня 2019 року.За тиждень пропрезидентська партія набрала цілих 5%, тоді як майже всі інші учасники перегонів – втратили. На другому місці лишається проросійська "Опозиційна платформа – За життя" із результатом у 11,6%. За тиждень вона втратила майже 2% голосів.

Також до Ради проходять партії "Європейська солідарність", яка втратила лише 0,1% і наразі має рейтинг у 8,2%, "Голос" із результатом у 6,6% (втратили понад 0,5%) та "Батьківщина", рейтинг якої теж знизився майже на 1% і наразі становить 6,2%.

Всі інші політсили не набирають навіть і 4%, коли прохідний бар’єр становить 5%. Найбільшу підтримку серед них має "Сила і честь" (3,6%), однак і її рейтинг поступово знижується.Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2%.


Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів, які виготовить "Поліграфічний комбінат "Україна". Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата. Крім того, ЦВК спростила механізм тимчасової зміни місця голосування, що з собою треба мати тільки паспорт, аби бути включеним до Реєстру виборців і на місці заповнити заяву. Складнощі можуть бути лише для людей, які не мають місця реєстрації взагалі. За статистикою, в Україні таких мешкає понад 980 тисяч. Їх до списку виборців не вносять, але віддати голос вони можуть. Зокрема, можна звернутися до центру обліку бездомних громадян і там буде визначена реєстрація в цьому закладі і можна буде проголосувати. Пам’ятайте, що змінити місце голосування можна до 15 липня.

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/sluga-narodu-sil...

Самые важные новости дня с facebook & twitter