Де взяти гроші на ремонт "хрущовок": думки експертів

Перед тим, як виселяти людей зі старих "хрущовок" треба забезпечити їх тимчасовим житлом. Тільки тоді можна зносити чи реконструювати аварійні будинки, розповів Gazeta.ua керівник правового комітету Асоціації фахівців із нерухомості Юрій Піта.
"В Україні понад 40% житлового фонду треба оновлювати. Це у першу чергу радянські "хрущовки" та п'ятиповерхівки. Інвестора можна зацікавити пропозицією заробити - на місці старих п'ятиповерхівок дозволити будувати багатоповерхівки. Тоді частину квартир отримають жителі "хрущовок", частину забудовник продасть. Також треба державне кредитування на лояльних умовах. Забудовники не беруть кредити, бо зараз вони дорогі", - пояснює експерт.
За його словами, фінансування знадобиться не тільки на реконструкцію застарілого житла, а й на будівництво квартир, куди тимчасово переселятимуть людей.
"Якщо заговорили про реконструкцію, значить скоро вибори. Таку тенденцію бачимо з 1996-го. Вже тоді шукали можливості оновити застаріле житло. Водночас у нас є відповідний закон, який прийняли у 2006 році. Його норми досі не виконують. Так, за ним жителям старих квартир мають запропонувати нові більшою площею на 50%", - пояснює Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинок ХІХ ст. може бути якісніший за новобудову: яке житло потребує ремонту
За його словами, щоб почати реконструкцію, треба 100-відсоткова згода жителів. Зараз її пропонують зменшити до 75%. Але найкращий варіант - 50% плюс один.
"У законі прописано, що мешканців повинні відселяти у межах району. Швидше за все, у міста не вистачить маневреного фонду. Доведеться переселяти кудись інакше. Крім того, реконструкція - справа не дешева. Найперше треба повністю змінювати комунальні мережі. Це шалені гроші. А інвестори не поспішають вкладати кошти. Щоб привабити їх, необхідно забезпечити недоторканність права власності в Україні, гарантувати захист інвестицій та зменшити корупційну складову хоча б удвічі", - підсумовує Анатолій Топал.

Мінрегіонбуд підготувало новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду". Жителів "хрущовок" та аварійних будинків не будуть переселяти, поки для них не збудують нове житло. Замість останнього люди зможуть обрати грошову компенсацію. Тим, хто самостійно не матиме можливості переїхати, обіцяють допомогу.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/real-estate/_...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Рішення КСУ про розпуск Ради – вигідне лише одній політсилі, – експерт з політичних ризиків 0 0 0
Кличко подписал Меморандум с французской" компанией "Veolia" 0 0 0
"Жара пошла!" Солистка "НеАнгелов" взбудоражила сеть фото в крошечном бикини 0 0 0
"Педофилов — кастрировать!" Украинцы требуют остановить охоту на детей 0 0 0
"Сладкая!" 42-летняя Кравец из "Квартала" поразила снимком в соблазнительном мини 0 0 0
ГАЗ А МОДЕЛЬ "ФАЭТОН" – МОДЕЛЬ ИЗ МЕТАЛЛА | Коллекционные Советские автомобили серии Hachette 0 0 0
"Берег наш": захватчики отбирают у севастопольцев пляжи 0 0 0
Переїзд АП: Зеленський намагається внести нові символи в політику, – експерт 0 0 0
Центр "Антивоенная песня" (март, 2014) 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0