Де взяти гроші на ремонт "хрущівок": думки експертів

Перед тим, як виселяти людей зі старих "хрущівок" треба забезпечити їх тимчасовим житлом. Тільки тоді можна зносити чи реконструювати аварійні будинки, розповів Gazeta.ua керівник правового комітету Асоціації фахівців із нерухомості Юрій Піта.
"В Україні понад 40% житлового фонду треба оновлювати. Це у першу чергу радянські "хрущівки" та п'ятиповерхівки. Інвестора можна зацікавити пропозицією заробити - на місці старих п'ятиповерхівок дозволити будувати багатоповерхівки. Тоді частину квартир отримають жителі "хрущівок", частину забудовник продасть. Також треба державне кредитування на лояльних умовах. Забудовники не беруть кредити, бо зараз вони дорогі", - пояснює експерт.
За його словами, фінансування знадобиться не тільки на реконструкцію застарілого житла, а й на будівництво квартир, куди тимчасово переселятимуть людей.
"Якщо заговорили про реконструкцію, значить скоро вибори. Таку тенденцію бачимо з 1996-го. Вже тоді шукали можливості оновити застаріле житло. Водночас у нас є відповідний закон, який прийняли у 2006 році. Його норми досі не виконують. Так, за ним жителям старих квартир мають запропонувати нові більшою площею на 50%", - пояснює Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Будинок ХІХ ст. може бути якісніший за новобудову: яке житло потребує ремонту
За його словами, щоб почати реконструкцію, треба 100-відсоткова згода жителів. Зараз її пропонують зменшити до 75%. Але найкращий варіант - 50% плюс один.
"У законі прописано, що мешканців повинні відселяти у межах району. Швидше за все, у міста не вистачить маневреного фонду. Доведеться переселяти кудись інакше. Крім того, реконструкція - справа не дешева. Найперше треба повністю змінювати комунальні мережі. Це шалені гроші. А інвестори не поспішають вкладати кошти. Щоб привабити їх, необхідно забезпечити недоторканність права власності в Україні, гарантувати захист інвестицій та зменшити корупційну складову хоча б удвічі", - підсумовує Анатолій Топал.

Мінрегіонбуд підготувало новий законопроект "Про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду". Жителів "хрущівок" та аварійних будинків не будуть переселяти, поки для них не збудують нове житло. Замість останнього люди зможуть обрати грошову компенсацію. Тим, хто самостійно не матиме можливості переїхати, обіцяють допомогу.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/real-estate/_...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

"Вода святая?" Видео со священником в фонтане в центре Киева повеселило сеть 0 0 0
Що взяти з собою на море 0 0 0
В Одессе на пляже водолазы "откачали" мужчину из состояния клинической смерти (фото) 0 0 0
"Пустые улицы и заколоченные магазины": блогер показал вымерший Донецк 0 0 0
Чиновники судяться за поганий ремонт мосту 0 0 0
NASA виявило вірогідні ознаки життя на Марсі 0 0 0
Ким Чен Ын получил "отличное" письмо от Трампа 0 0 0
NASA обнаружило вероятные признаки жизни на Марсе 0 0 666
"Прям как Лобода": Барских разозлил сеть обнаженным фото 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0