Андрій Юсов: Як ДБР за "Опоблок" агітує

Днями до Одеської юридичної академії, яку очолює екс-регіонал, член "Опоблоку" Сергій Ківалов, завітали з Державного бюро розслідувань. Приїхала до вишу ціла делегація з антикорупційного відомства, керівний склад на чолі з головою Романом Трубою. Як не дивно, мета цього візиту ніяк не стосувалась шлейфу претензій до Ківалова, який тягнеться за ним із президентських виборів 2004-го року. Пам׳ятаємо, що саме Ківалов очолював ЦВК, коли були допущені масові фальсифікації, використання "каруселей" та адмінресурсу, що й призвело до Помаранчевої революції. Стосовно Ківалова відкривали декілька кримінальних проваджень, слідчі дії по яким востаннє відновлювали у 2015-му році. Однак, не зважаючи на велику доказову базу, жодна з кримінальних справ проти цієї одіозної фігури не була доведена до кінця.

І от очільник відомства, яке має розслідувати кримінальні провадження стосовно найвищих державних службовців, підписує, власне, із таким державним службовцем договір про співробітництво. Домовились вони, що фахівців вишу будуть залучати до роботи над проектами нормативно-правових актів бюро, а студенти проходитимуть там практику.

Про те, що співробітники антикорупційних відомств мають залишатися поза підозрою в конфлікті інтересів, Труба, мабуть, не чув. Бо окрім усього, він вихваляв здобутки Сергія Васильовича для академії, казав, приміром, що такого музею зброї, де більшість експонатів – із особистої колекції Ківалова, в Україні не існує. "Ми досягли повного взаєморозуміння з ДБР", – сказав Ківалов після підписання договору. Після цього на місцевому телеканалі "Репортер", який пов׳язують із Ківаловим, вийшов компліментарний сюжет про цю зустріч та підписання договору про співпрацю між ДБР і Одеською юракадемією.

Здавалося б, куди ще більше зашквару в цій історії. Але вишенькою на торту є те, що Ківалов, який є чинним депутатом ВР, йде на позачергові вибори. Недавно він заявив, що одним із його "перших і головних кроків" стане ухвалення нового законопроекту "Про російську мову та мови національних меншин". Нічого дивного в цьому немає, бо його прізвище недаремно фігурує в назві скандального мовного законопроекту "Ківалова-Колесніченка" – він і був його ініціатором. Окрім того, Ківалов в рамках своєї передвиборчої кампанії виступив на захист УПЦ МП, ініціював створення Центру юридичного захисту УПЦ МП. Тобто, й далі, публічно реалізує відверто проросійську політику.

Не секрет, що випадкових кроків, тим більше публічних, під час передвиборчої кампанії не буває. Тож візит Труби до Ківалова, ще й афішований, теж не випадковість. Це виглядає, як підтримка на виборах. Так, голова антикорупційного відомства надав публічну підтримку екс-регіоналу, якого так і не змогли притягнути до відповідальності правоохоронні органи. Цікаво, що обіцяно натомість.

Читать польностью: https://blogs.pravda.com.ua/authors/yuso...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

ОБСЄ виявила 30 "Градів" в окупованих районах Луганщини 0 0 0
СММ ОБСЕ обнаружила 30 "Градов", размещенных с нарушением линий отвода в Луганской области 0 0 0
Итоги 22.06: Похороны Тымчука и жизнь на Марсе 0 0 0
"Вода святая?" Видео со священником в фонтане в центре Киева повеселило сеть 0 0 0
В Одессе на пляже водолазы "откачали" мужчину из состояния клинической смерти (фото) 0 0 0
"Пустые улицы и заколоченные магазины": блогер показал вымерший Донецк 0 0 0
Компания ДТЭК и ФК "Шахтер" воплощают детские мечты 0 0 666
Ким Чен Ын получил "отличное" письмо от Трампа 0 0 0
"Прям как Лобода": Барских разозлил сеть обнаженным фото 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0