"Людина "забуває", як дихати. Тіло вражає параліч"

 На вокзалі купили з чоловіком копченої риби. Нічого підозрілого в ній не було повечеряли й забули. За 2 години після того в ­чоловіка сильно заболів живіт, потемніло в очах, розповідає 52-річна Світлана Бондар із Києва.
Викликала швидку. Сама почувалася ще цілком нормально. Поїхала з ним у лікарню. Там і мені стало погано. Запідозрили ботулізм. У чоловіка важчий стан був, бо з'їв більше. Потрапив у реанімацію ледь відкачали. Врятувало тільки те, що вчасно ввели сироватку. Мене теж прокапали. Я до норми приходила тижні зо три.
 Спори ботулізму оселяються в продуктах, приготованих без дотримання технології. Особливо обережними слід бути з копченою, в'яленою і слабосоленою рибою, що продають на ринках, вокзалах, біля дороги, каже лікар-інфекціоніст 53-річна Ольга Максименко з Києва.
Джерелом ботулізму бувають і м'ясні вироби. Наприклад, ковбаса, шинка, буженина. Потенційно небезпечними є консерви.
 Спори ботулізму є в ґрунті. Разом із ним потрапляють на овочі, фрукти, зелень, гриби. Коли під час консервації їх герметично закривають в банці, спори проростають і активно виділяють токсини.
Смак заражених продуктів не змінюється. Кришки банок рідко здуваються.
 Ботулотоксин одна з найсильніших отрут у світі. Але від моменту зараження до появи симптомів може минути від 2 годин до декількох днів. Це залежить від індивідуальної чутливості організму й кількості отрути. Якщо доза була велика, уже в перші години ботулізм проявиться. У більшості випадків ознаки з'являються за 1236 годин.
Першими ознаками ботулізму є нудота, блювання, діарея, біль у животі. Згодом починає двоїтися в очах, зір слабне. Зіниці розширюються. Важко ковтати, відчуття клубка в горлі, першіння. У роті стає сухо, голос хрипне.
 Турбують також сильний головний біль і запаморочення. Людина почувається знесиленою, не може спати. Поступово наростає слабкість у м'язах. Помітним стає опущення верхньої повіки. Інколи підвищується температура.
Далі з'являються метеоризм, закреп. Розвивається параліч м'язів обличчя, язика, гортані. Наступає сліпота. У важких випадках виникає відчуття, ніби в легенях не вистачає повітря. На грудну клітку наче щось тисне, дихання стає поверхневим. Людина "забуває", як дихати. Тіло вражає параліч.
Навіть якщо люди їли один і той же продукт, у них не обов'язково будуть однакові симптоми. Бо отрута накопичується нерівномірно. В одному шматку її може бути менше, а в другому величезна доза. Тому й перебіг хвороби різний. Хтось помучиться від нудоти та прийде в норму, а когось наступного дня заберуть до реанімації.
Щоб знищити ботулотоксин, застосовують сироватку. Препарат хворому вводять через крапельницю. Роблять це одразу, як підтвердиться діагноз. Призначають антибіотики. Це потрібно, щоб убити живі спори ботулізму, які потрапили в організм.
Ускладнюється перебіг хронічних хвороб. Зокрема цукрового діабету, атеросклерозу тощо. Якщо вони є, навіть сироватка може не допомогти.
Заразитися можна повторно. Єдиний спосіб цього уникнути не вживати продуктів, оброблених неналежним чином.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/health-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

КПВВ "Майорское" в понедельник не будет работать из-за сохранения взрывоопасной ситуации – Госпогранслужба 0 0 0
Кандидаты от "Слуги народа" уверенно побеждают в большинстве мажоритарных округов на Днепропетровщине – ЦИК 0 0 0
Рада без коалиции? "Слуга народа" берет 50% по мажоритарке: первые данные ЦИК 0 0 0
"Это настоящее убийство!" Украину заполонили опасные лекарства 0 0 0
З'явилися подробиці пожежі українського судна біля Африки 0 0 0
"Третий тур": как в штабе "Слуги народа" приняли результаты выборов в Раду 0 0 0
Є кращий спосіб боротьби з "Північним потоком-2", ніж санкції - The Hill 0 0 0
ЦИК подсчитал 12,8% протоколов, проходят "Слуга народа", "ОП - за жизнь", "Европейская Солидарность", "Батькивщина", "Голос". ИНФОГРАФИКА 0 0 0
Кандидаты от "Слуги народа" побеждают во всех мажоритарных округах Киева – ЦИК 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0