Здобуте потом і кров'ю здається таким, що було завжди

Тоді, після Майдану, коли втік Янукович, хотілося лише одного спати. Відпочити після трьох шалених місяців, які виснажили тіло і душу. Переосмислити події, знайти сили змиритися з втратами. Здавалося, цей сон триватиме як не місяці, то бодай тижні. Але не було навіть днів, навіть одного.
Крим, "русская весна" на Півдні та Сході, війна на Донбасі. Все це на тлі напіврозваленої країни, зруйнованої армії, тисяч розгублених і озлоблених людей на вулицях. Мрії про відпочинок чи повернення до улюблених домайданних справ довелося відкласти. Пам'ять про тих, хто вже не стане поруч, надихала і тиснула: спинитися не маєш права. Тому втомлені, але живі, взяли відповідальність за державу на себе. Тепер кажуть: дорвалися до влади. Тоді бажаючих дорватися бракувало у всіх галузях військовій, економічній, гуманітарній, інформаційній.
Держава не могла запропонувати нічого, крім того, щоб стати нею в якійсь частині. Успішні люди кидали бізнес, творчість, науку, спокійне сімейне життя і брали на себе цей виклик.
Місяці роботи без оплати, роки з мізерними грошима, відбудова і перебудова зруйнованих державних інституцій. Ремонт літака у польоті це те, що чекало готових стати частиною влади.
Минуло лише п'ять років, а суспільство вже забуло, в яких умовах тоді доводилося працювати. Здобуте потом і кров'ю здається таким, що було завжди. Тому ціниться невисоко. Може, це й добре значить, завдання виконане відмінно.
Добре, що не треба знову вириватися з водяного полону, аби відчути цінність ковтка повітря. Зроблено чимало, зробити треба ще більше. Але розчаровані і втомлені українці хочуть нині нових. Ті, хто врятували від катастрофи, мають піти, бо не подарували чудо. Їм підігрують політики: нам не треба колишніх і заплямованих. Навіть, якщо це "плями" від пролитих поту і крові тих, хто рятував країну.
Запит на чудо дасть новим шанс стати владою. Але, щоб бодай частково реалізувати його, потрібна не просто робота. А жертовність, яка плямами поту і крові проступає на образі політика, який ще вчора був новим.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Сербський пенсіонер "мінував" літак, аби домогтися побачення зі стюардесою 0 0 0
У Німеччині літак впав на торговельний центр, 3 людини загинули 0 0 0
Мир на грани хаоса в сфере контроля за ядерным оружием 0 0 0
СБУ спростувала інформацію щодо збитого МН-17 0 0 0
Британія і Німеччина скасовують авіарейси в Каїр з-за ситуації з танкером 0 0 0
Чоловік вигадав незвичний "шкільний автобус" 0 0 0
Volvo відкликає півмільйона авто по всьому світу 0 0 0
На Дарницькій ТЕЦ у Києві сталася пожежа 0 0 0
Хакери викрали 7,5 терабайта даних у ФСБ 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0