Юрій Винничук і Андрій Курков пишуть спільний роман

 Коли видавець дізнався, що в нас з Андрієм Курковим виникла ідея написати спільний роман, подарував нам відпочинок у Криму, говорить письменник Юрій ­Винничук, 67 років. Розповідає про роботу над книжкою "Іній в очах її".
 Це було ще перед ­анексією. Зустрічалися з головою Верховної Ради Криму Володимиром Константиновим. Сєпаром. Під Росією обіймає ту ж посаду. На сайті кримського парламенту досі є спільне фото. Шкодую, що поруч із Констатиновим став Курков, а не я. Мене зі знімку вирізали. Я тоді вже оприлюднив вірш "Убий п…араса" (вийшов 2012-го, висміював тодішнього президента України Віктора Януковича. ГПУ). І кримський істеблішмент дивився на мене прижмуреними очима, чекали провокації. У Сімферопольському університеті організували зустріч зі студентами. Публіка була гарна, самі наші. "Волгою" кримського парламенту нас відвезли в санаторій "Росія". Територія закрита. Пам'ятаю, в дендрарії нарвав лаврового листа про запас, украв розмарин, аби у своєму саду посадити. У книжці Крим мав відіграти важливу роль, після вирішили її зменшити.
Головні герої майбутнього роману Винничука й Куркова чорні археологи. В наш час ведуть таємні розкопки на території Софії Київської. Шукають могилу воїна, який у ХІІ ст. брав участь у хрестовому поході. В одній із печер біля Єрусалима зустрів Діву Марію. Молоко Богородиці втамувало голод лицарів, надало надприродної сили. Ще одна лінія сюжету відбувається у травні 1940‑го. Один зі львівських професорів займається стародруками. Його викликали у НКВД. Доручили читати старовинні манускрипти й дізнатися про появу Богородиці. Вона час від часу з'являється, робить дива, за легендою. Радянські спецслужби вирішили її вполювати. Хочуть за допомогою енергії, яку дає солдатам молоко Діви Марії, завоювати світ.
 Молоко, яким Марія годувала Ісуса Христа зафіксована реліквія, продовжує Винничук. У печері, де вони ховалися від переслідувань Ірода, воно пролилося на землю. І з того часу в цьому місці справді періодично з'являється на скелях біла речовина незрозумілого походження. Єрусалимські священики там проводять служби. Збирають те молоко і роздають по церквах. Середньовічні хроніки не раз це описували, а от художніх романів на цю тему я не знаходив.
У нашій книжці я відповідаю за минуле, сучасну лінію пише Андрій Курков. До речі, робить це доброю українською мовою.
Будь-яка гарна історія починається в Єрусалимі, закінчується у Криму, Києві чи Львові.
Не думаю, що видавець подарує нам путівку в Ізраїль, каже Винничук.
 Але для того, аби ми таки приступили до роботи над книжкою, після Криму закинув нас у Криворівню (село у Верховинському районі Івано-Франківської області. ГПУ). І знову місцеве начальство дізналося. Почали возити нас на обіди і вечері. Довелося перебиратися у глухе село в горах, куди можна дістатися лише конями. Там уже нас ніхто не рухав, блукали по снігах. Обговорювали, що "Іній в очах її" буде наша відповідь американцю Денові Брауну. В його книжках теж зажди є сакральна таємниця й авантюрний сюжет.
Роман "Іній в очах її" Юрій Винничук і Андрій Курков планують презентувати восени на львівському Форумі видавців. Книжка вийде у харківському видавництві "Фоліо".

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/culture-newsp...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Нам потрібен професійний уряд, що зробить реформи і піде 0 0 0
Чим запам'ятається остання п'ятниця липня – астролог 0 0 0
Спецпризначенці двічі літали на округи 0 0 0
У Шостці молодик спочатку пограбував чоловіка, а потім викрав його авто. ФОТО 0 0 0
Гройсман і Аваков таємно відвідували олігарха Пінчука: відео 0 0 0
"Вступила в три університети, але жоден не закінчила" 0 0 0
Ольга Труш виграла 250 гривень 0 0 0
Записуйте погрози на диктофон 0 0 0
"Головне питання — коли треба відпустити дитину" 0 0 0
Промовистий доказ, який доводить, що є всі підстави порівнювати комунізм із нацизмом 0 0 0