Накусочна шина захищає зуби від тертя

 Маю трохи зміщені зуби. Після 45 років почалися напади сильного головного болю та шум у вухах, розповідає Любов Турчин, 55 років, із Миколаєва. Обстеження показало, що руйнуються суглоби щелепи. Від цього й болить голова.
Суглоб, що з'єднує верхню і нижню щелепи, отримує велике навантаження. Відповідає за відкривання рота й пережовування. Може запалюватися від травми, невиправленого прикусу чи твердої їжі. Коли неправильно розподіляється навантаження на суглоби, стирається зубна емаль. Часто причиною є невроз, через який людина ночами скрегоче зубами, чи вивих суглоба. Або видалення корінних зубів з одного боку. Від цього один із суглобів починає працювати за два.
 Проблеми цього суглоба проявляються по-різному. Одним дошкуляє головний біль, в інших віддає в шию чи око, розповідає Максим Ігнатенко, 40 років, щелепно-лицьовий хірург із Києва. Можуть початися неврологічні порушення, адже біля суглоба проходять нервові стовбури. Людині стає важко жувати, розмовляти.
Першим сигналом порушень є хрускіт щелепи під час жування.
 Хрящ, що називають суглобовим диском, захищає щелепу від надмірного тертя. Від порушень у роботі хрящ зношується завчасно, зміщується, а м'язи навколо суглоба перенапружуються.
Від початку хвороби до постановки правильного діагнозу можуть пройти роки. Лікарі списують усе на отит запалення вуха, чи мігрень.
 Якщо при жуванні ви чуєте клацання, болить щелепа, потрібно зробити магнітно-резонансну томографію. Там видно зсув суглоба. Якщо діагноз підтвердився, призначають знеболювальне або протизапальне. Полегшити стискання щелепи допоможе носіння апарата накусочної прозорої шини. Її роблять індивідуально. Вона накриває верхні зуби, щоб не терлися об нижні.
Щоб не довести щелепу до такого стану, варто йому запобігти. Спочатку виправити прикус. На ніч одягати капу вкладку в рот, що виготовляють за зліпком зубів. Вона розвантажує суглоб і м'яз. Також варто відмовитися від вживання твердого шашлику, горіхів, сухарів, цукерок і мармеладу. Овочі та фрукти краще розрізати. Це захистить суглоби щелепи від неправильного навантаження.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/health-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

На Волині блискавка вбила коня і вклала до реанімації його господаря 0 0 666
Відпочинок на морі 2019: чому варто поїхати в Албанію 0 0 0
Водний баланс: скільки рідини потрібно пити дорослій людині кожного дня 0 0 0
Підліток місяць не помічав уламок скла, який застряг за щокою після нещасного випадку: фото 0 0 0
Інноваційна функція на мобільному, що заощаджує час і ресурси користувачів 0 0 0
Як сонце шкодить організму: чи всім можна засмагати і як 0 0 0
Забуті виборці: що не так із голосуванням українців за кордоном 0 0 0
Підсумковий випуск новин за 22:00: Перші кроки нової Верховної Ради. Укус гадюки 0 0 0
Золочівський замок: від королівської резиденції до в'язниці і музею 4 4 666
"Місією неможливою їх назвати складно": реакція бельгійських ЗМІ на Брюгге – Динамо у Лізі чемпіонів 0 0 0