Київ має скористатися з торгової війни Вашингтона й Пекіна

2019-го розпочалася торгова війна між США і Китаєм.
КНР перебуває в гіршому становищі, ніж Штати. Став "світовою фабрикою", але його можливості обмежені. У країні виробляють близько третини мікрочипів, які встановлюють у КНР на комп'ютери і смартфони. 96% усіх пристроїв у світі працюють на програмному забезпеченні американських "Майкрософт", "Ґуґл" або "Епл".
Якщо Китай стоятиме на своєму, США перекриють йому доступ до своїх технологій. І суттєво знизять експорт звідти через нові мита.
Вашингтон розраховує, що американські компанії повернуться з Китаю назад. Є підстави. Скорочення податків робить Америку привабливою для бізнесу. Четверта промислова революція зменшує залежність від дешевої робочої сили, а дворазове зростання видобутку нафти за 10 років гарантує доступні енергоносії.
Європа не залишиться осторонь від зіткнення США і Китаю. Технологічно її компанії занадто залежать від американських, щоб продовжувати спів­працювати з китайськими. Їм доведеться шукати нові майданчики для своїх підприємств. Повернутися назад європейцям складніше. Податки в Євросоюзі вдвічі більші, ніж у США. Політика енергозбереження утримує ціни на енергію на високому рівні. Зарплати кваліфікованих робітників сягають у тій же Німеччині до 50 євро на годину (1488 грн. ГПУ). Європейці думають перенести виробництва до Азії чи Центральної Європи.
Україна може стати для європейських компаній ідеальним місцем.
Угода про асоціацію з ЄС дозволяє експортувати до Європи продукцію. Зарплати низькі близько 4 євро за годину (120 грн. ГРУ). Громадяни освічені і з європейською культурою праці, яку одержали внаслідок маятникової міграції до країн ЄС.
Щоб отримати вибух інвестицій, Україні потрібно опиниться всередині правового простору Євросоюзу. В односторонньому порядку треба ухвалити потрібні норми. Визнати рішення Європейського суду щодо господарських спорів за участю українських компаній і органів влади та іноземних інвесторів.
Владислав ІНОЗЕМЦЕВ, економіст для "Новое время"

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

До моря можна поїхати за дві тисячі гривень 0 0 0
Нам потрібен професійний уряд, що зробить реформи і піде 0 0 0
"Після Брекзиту українське питання може зникнути з порядку денного в Євросоюзі" 0 0 0
Путін боїться Заходу, Китаю і власного оточення 0 0 0
Угода з Путіним щодо Донбасу неможлива - Клімкін 0 0 0
Офіційний курс гривні встановлено на рівні 25,48 грн/долар 0 0 0
На сьогодні встановлено ціну на банківські метали 0 0 0
Вулична торгівля - проблема чи рішення 0 0 0
Розумна позика: як заробляти на кредитних картках 0 0 0
"У 90 відсотках випадків гарантуємо позитивний результат" 0 0 0