Світ облетіло фото з упряжкою собак у затопленій Гренландії: що там відбувається

Дослідник з Данського метеорологічного інституту Стеффен Малскаер виконував звичайне завдання у північно-західній Гренландії – він мав знайти прилади для океанографічного та погодного моніторингу, які його колеги залишили на товщі криги. Втім зробити це виявилось не так просто.

Зазвичай твердий та рівний покрив білої криги встелила вода в результаті танення льодовиків Гренландії. Світлина з упряжкою собак, які по щиколотку стоять у воді, облетіла світ та стала ще одним символом катастрофічних змін клімату.Як написав у твіттері Малскаер, мешканці Гренландії (зазвичай корінні народи) покладаються на кригу під час переміщень, транспортування, полювання та рибальства. І саме вони, за словами дослідника, першими постраждають від танення крижаного покриву. Втім руйнівні наслідки не обмежаться територією Гренландії, або навіть Північної Америки.Як передає CNN, сезон "танення" в Гренландії триває від червня до серпня, а його пік припадає на липень, найспекотніший місяць. Але 13 червня, день коли була зроблена світлина, танення зачепило понад два мільярди тонн льоду – це дуже нетипово для цього часу.Тож учені передрікають, що це літо стане для Гренландії рекордним з танення. Для цього є всі передумови, адже чим більше криги тане на початку літа, тим швидше вона зникає упродовж наступних тижнів. Справа в тому, що сніг та крига віддзеркалюють сонячні промені, таким чином зменшуючи кількість тепла, що поглинається. Але щоменше залишається криги, то більше тепла поглинається і, відповідно, лід тане ще активніше.

Нагадаємо, починаючи від 1980-х років, швидкість танення Гренландського льодовикового щита збільшилася у шість разів. А за останні десять років кількість льоду, який він втратив, сягнула небачених масштабів. Чи означає це, що людству загрожує всесвітній потоп - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Читать польностью: https://tsn.ua/nauka_it/svit-obletilo-fo...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Спека до +35 та дощі: прогноз погоди на 22 червня 0 0 0
Гороскоп на 22 червня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Ув’язнений у Росії активіст Балух пробуде у ШІЗО до 2 липня 0 0 0
Імпічмент – реальний механізм в більшості країн світу, який дозволяє контролювати діяльність президента. Але чи так це в Україні? 0 0 0
У Гренландії за день розтанули більше 40% льодів 0 0 0
США внесли до чорного списку п’ять китайських IT-компаній 0 0 0
Чергові сутички з поліцією на протестах у Грузії 0 0 0
Переїзд АП: Зеленський намагається внести нові символи в політику, – експерт 0 0 0
Убийцу Даши Лукьяненко на следственный эксперимент привезли в бронежилете и каске 0 0 0
На протестах в Грузії відбулися зіткнення з поліцією 0 0 0