З сайту президента зникли фото і заяви Порошенка. Чому у Зеленського видалили згадки про попередника

20 травня Володимир Зеленський склав приясягу і офіційно очолив державу. Вже наступного дня у Мережі з'явилося безліч здивованих повідомлень - новини, звернення, фотогалереї, робочі зустрічі, практично всі розділи, що пов'язані з попереднім главою держави Петром Порошенком були видалені із сайту президента. Єдине чого "зачистка" не торкнулася - офіційних документів.Крім того, з офіційної сторінки Адміністрація Президента у соцмережах Fаcebook і Twitter почали публікувати пости вже від імені "нових власників". Там також почали з'являтися і офіційні документи, підписані президентом Зеленським. Хоча всі попередні публікації, пов'язані з діяльністю АП часів Порошенка, на відміну від президентського сайту, поки що не зникли.ТСН.ua дізнався, як відбувається передавання справ, зокрема, цифрових при зміні влади і що буде з даними і сторінками в соціальних мережах, які стосуються п'ятого президента країни.

Що кажуть в АП

Один з держслужбовців Адміністрації президента, який працював в команді Порошенка і побажав не розкривати своє ім'я, розповів ТСН.ua подробиці процесу формування сайту глави держави і сторінок у соціальних мережах ще 2014 року.

За його словами, коли "нова-стара" команда прийшла п'ять років тому до Адміністрації, було вирішено створити на базі старої версії сайту більш захищену, через обставини, що складалися через російську агресію, зокрема.Тоді до АП був запрошений і Дмитро Шимків - відомий ідейних натхненник IT-інновацій в Адміністрації Порошенка. Він отримав пропозицію від розробників, був зроблений новий "двигун" сайту. Web-сторінка пройшла перевірку в органах і почала працювати. Як розповів співрозмовник, кілька разів сайт намагалися зламати, але не вийшло - захист вийшов надійним."Коли ми зробили цей новий сайт, він не передбачав підтягування старих даних [про діяльність попередніх президентів, - ред.]. Згідно з тією процедурою, про яку мені відомо, сайти архівуються. Потрібно написати заяву до IT-відділу, щоб всі дані, що стосуються Петра Олексійовича, були архівовані і передані, наприклад, до Музею президента", - сказав співрозмовник.

За його словами, коли прийшла нова команда Зеленського, вони вирішили обнулити сайт і зробили це шляхом тиску на керівництво Адміністрації (йдеться про людину, яка очолює підрозділ, відповідальний за роботу сайту). "Все видалили. Більшість співробітників АП перепідлеглі новій команді зараз і здійснюють їхні накази, подобається їм це чи ні", - сказав він.

Як зазначив наш співрозмовник, всі дані, що публікувалися протягом останніх п'яти років за півтори тижня з'являться на альтернативному web-ресурсі. Можливо буде створено окремий сайт Петра Порошенка, присвячений його діяльності на посту президента.

Що стосується сторінки Адміністрації президента у Facebook, вона створювалася як окрема штатна одиниця. "Чи є моральне право її забирати - це запитання. Вона фінансувалася на приватні гроші", - розповіли в АП. Всього, за словами співрозмовника, на сторінку було витрачено близько 4 тис. доларів - більша частина цієї суми вливалася під час її розкручування. За весь час сторінку вподобали 50 тис. користувачів.Займався нею окремий держслужбовець з АП. І чи буде вона в майбутньому точно передана новій команді - питання поки не вирішене. Юридичних і будь-яких інших доказів, що вона належить державному органу - не існує. [Як зазначалося вище, цими сторінками вже користується нова команда Зеленського, - ред.]

Окремо зазначимо, хоча й у Мережі та деякими ЗМІ шириться інформація про появу після початку виконання обов'язків президентом Зеленським російської версії сайту президента, вона насправді ніколи не видалялася і завжди там існувала. Лише прес-релізи та публікації з'являлися там із затримкою від одного до трьох днів. 

Як пояснюють у Зеленського

У прес-службі Зеленського на запит ТСН.ua розповіли, що вирішили видалити дані з сайту, оскільки це є усталеною практикою не тільки в Україні, а і в інших країнах світу. "Нова адміністрація жодним чином не планує приховувати будь-яку офіційну інформацію про діяльність попереднього президента України", - повідомили у прес-службі. 

Там також підтвердили, що вся інформація про діяльність попереднього президента буде додана до архіву з публічним доступом.

Наразі нове керівництво АП вивчає кваліфікацію працівників, які вирішили залишитися на Банковій та разом з ними підтримує функціонування Адміністрації президента.Там також підтвердили, що отримали доступ до офіційних каналів АП в Facebook, YouTube та Twitter. "Наразі ми фіналізуємо концепцію інтернет-комунікації президента та його Адміністрації керуючись принципами прозорості та готовності  спілкування з користувачами інтернету... Під час виборчої кампанії окрім офіційних сторінок Команди Зеленського було створено декілька неофіційних сторінок підтримки. Найближчим часом ми вирішимо долю цих сторінок", - розповіли у прес-службі.

На запитання чи буде цим займатись приватна особа, або якийсь субподряд, чи буде призначена окрема людина в АП для цих цілей, у прес-службі повідомили, що інтернет-комунікаціями президента та його Адміністрації будуть займатися фахівці АП. Поки що у команді Зеленського не планують залучати для цього сторонніх підрядників.

Як відбувається в інших країнах

Візьмемо до прикладу 2016 рік у США, коли перемогу на американських президентських виборах здобув Дональд Трамп, змінивши на цьому посту Барака Обаму. 

Тоді одночасно з формальним передаванням влади, вся цифрова присутність Білого дому була змінена. Користувачі Інтернету майже одразу помітили - все, що стосувалося адміністрації Обами зникло. Від твітів до заяв. Колишні web-сторінки, які розповідали про політику Білого дому щодо зміни клімату та прав ЛГБТ, виявилися не доступними.Але трансформація була набагато більшою і охоплювала всі сфери політики. Цифровий слід Обами був заархівований, і ці сторінки були перенесені на архівний веб-сайт адміністрації Обами, який для цього створили окремо.

Облікові записи Білого дому - @POTUS, @FLOTUS, @VP, @PresSec і @WhiteHouse - були змінені відповідно до нових власників. Їм змінювали аватарки, опис і видалили записи "попердеників". 

Перехід був запланований як частина формальної президентської трансформації, оскільки Національне управління архівів і документів зберегло всі матеріали адміністрації Обами. Вони доступні для перегляду за новим доменом: ObamaWhiteHouse.gov.

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/komanda-zelensko...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Стал известен размер средней зарплаты следователей ГБР 0 0 0
В Перу проснулся вулкан: объявлена эвакуация населения 0 0 0
Трамп наложил вето на резолюции Конгресса, блокирующие продажи оружия Саудовской Аравии 0 0 0
В МЗС Туреччини заявили, що напад на білоруського дипломата не політичний 0 0 0
Оголошено лонг-лист Букерівської премії 0 0 0
Cклали рейтинг найпрекрасніших карпатських вершин 0 0 0
Трамп заветував резолюцію Конгресу про блокування продажу зброї Саудівській Аравії 0 0 0
Туск поздравил Джонсона с новым назначением 0 0 0
Президент Европейского Совета Туск направил Джонсону письмо по случаю его назначения премьером Великобритании 0 0 0
Алла Горська 0 0 0