Депутати з "Народного фронту" звернулися до Конституційного суду з поданням скасувати указ про розпуск Ради

Група народних депутатів з фракції "Народний фронт" подала до Конституційного суду України позов на указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Про це з посиланням на першого заступника фракції Андрія Тетерука повідомив "Інтерфакс-Україна". 

В указі Зеленського нардепи вбачають пряме порушення принципу верховенства права, закладеного в Конституції.За словами Тетерука, коаліція фракцій "Європейська Україна" у парламенті була створена відповідно до законодавства. Вона припинила своє існування 17 травня, коли було оголошено про вихід фракції "Народного фронту" з коаліції. Депутати "Народного фронту" заначають, що саме від 17 травня почався відлік для 30 денного терміну для формування нової коаліції в парламенті.

Депутати попросили Конституційний суд розглянути їхній позов протягом двох місяців.Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

21 травня на сайті президента було опубліковано указ № 303/2019 про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня цього року. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.ї

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/duputati-z-narod...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Зафиксирована первая попытка фальсификации выборов 0 0 0
СБУ заявила, что не задерживала водителя трейлера, перевозившего "Бук", сбивший самолет рейса МН-17 0 0 0
"Независимость Украины закончится": Муждабаев предупредил о ловушке 0 0 0
"Дальше — Харьков и Одесса": что стоит за раздачей паспортов РФ всему Донбассу 0 0 0
Чоловік вигадав незвичний "шкільний автобус" 0 0 0
На Дарницькій ТЕЦ у Києві сталася пожежа 0 0 0
Выборы в Раду 2019: как голосовать и что нельзя делать в кабинке 0 0 0
Чудом выжил: украинский моряк решил "прогуляться" по воде с чемоданом 0 0 0
Луценко, инициируя возбуждения дела против Кучмы, полагал, что стреляет дуплетом 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0