Депутати з "Народного фронту" звернулися до Конституційного суду з поданням скасувати указ про розпуск Ради

Група народних депутатів з фракції "Народний фронт" подала до Конституційного суду України позов на указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Про це з посиланням на першого заступника фракції Андрія Тетерука повідомив "Інтерфакс-Україна". 

В указі Зеленського нардепи вбачають пряме порушення принципу верховенства права, закладеного в Конституції.За словами Тетерука, коаліція фракцій "Європейська Україна" у парламенті була створена відповідно до законодавства. Вона припинила своє існування 17 травня, коли було оголошено про вихід фракції "Народного фронту" з коаліції. Депутати "Народного фронту" заначають, що саме від 17 травня почався відлік для 30 денного терміну для формування нової коаліції в парламенті.

Депутати попросили Конституційний суд розглянути їхній позов протягом двох місяців.Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час інавгураційної промови в стінах парламенту заявив, що розпускає Верховну Раду. Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. 

21 травня на сайті президента було опубліковано указ № 303/2019 про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів на 21 липня цього року. 

Як повідомили в прес-службі Володимира Зеленського, головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – з 2016 року не існувало коаліції. Згодом представник команди президента Андрій Богдан заявив про можливе зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для провдення виборів до ВРУ. 

Представники фракцій "Народний фронт" і Блок Петра Порошенка назвали рішення сумнівним із точки зору дотримання норм законодавства, але готові до парламентської кампанії.ї

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/duputati-z-narod...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Росія ініціювала засідання Радбезу ООН через «мовний закон» 0 0 0
"Нацистские твари!" У Соловьева пригрозили Украине санкциями из-за языка 0 0 0
Секс-символ "Квартала 95" разделась на пляже: в сети ажиотаж 0 0 0
Суд дозволив залишити намет волонтерів у центрі Харкова 0 0 0
У США прощаються з серіалом "Теорія великого вибуху", який тривав 12 років 0 0 0
ЛУАЗ-969 "Волынь" коллекционный | История Автопрома СССР – Масштабные модели Зенкевич Про автомобили 0 0 0
Дональд Трамп хоче скасувати лотерею “зелених карт” 0 0 0
У Туреччині довічно ув'язнили 14 осіб за теракт у Стамбулі 0 0 0
Порошенко освободил Ирину Луценко от исполнения обязанностей представителя президента в Раде 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0