Рада провалила включення до порядку денного законопроектів Зеленського

Верховна Рада України на позачерговому засіданні провалила голосування за включення до порядку денного сесії законопроектів ініційованих президентом Володимиром Зеленським про зміну виборчої системи та про публічні закупівлі під час виборів.

За включення законопроектів 10319 та 10319-1 "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України" проголосували лише 92 народні депутати.Своєю чергою внесення до порядку денного "Проекту закону про внесення змін до закону про публічні закупівлі під час виборів"  підтримали 127 депутатів.

Після невдалого голосування спікер Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про закриття позачергового засідання парламенту. Наступне пленарне засідання відбудеться 28 травня.


Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив, що розпускає Верховну Раду. Політики відреагували на це по-різному: ми зібрали їхні коментарі з цього приводу.Вранці 21 травня в Адміністрації президента відбулись консультації із спікером Андрієм Парубієм, його заступниками, лідерами фракцій і депутатських об'єднань. У прес-службі Зеленського назвали головний аргумент для розпуску - "дуже низька довіра громадян до парламенту". Юридична підстава для розпуску – від 2016 року у ВР не існувало коаліції.

За словами голови Адміністрації президента Андрія Богдана, можливим є зменшення строків тендерних закупівель, які будуть проводитися ЦВК для проведення виборів до ВРУ. Окрім цього, Зеленський хоче внести зміни до закону України про вибори, а саме зменшити прохідний бар'єр до 3% та скасувати мажоритарну систему.

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради. Згідно з ним, позачергові вибори відбудуться 21 липня.

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/rada-provalila-g...

Самые важные новости дня с facebook & twitter