Порошенко підписав закон про мову

15 травня чинний президент України Петро Порошенко підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Трансляція підписання велася на сторінці Порошенка у Facebook.

"Наголошую, що цей закон аж ніяк не зачіпає жодної мови нацменшин, які проживають в Україні. Я пишаюся тим, що вдалося без тиску чи примусу зробити за останні 5 років так, щоб це законодавче врегулювання нікого не утискало", - сказав він.

На думку Порошенка, українцям дали право слухати українські пісні, дивитися українські фільми та читати українські книги, і люди прагнуть це робити. "Це модно і драйвово. А не модно – не знати української мови", - додав президент.Порошенко наголосив, що закон не роз'єднує, а об'єднує націю. "Усі ми: і влада, і опозиція - рішуче підтримали цей закон". Він додав, що довге обговорення закону про мову пішло йому на користь, а за його створення намагалися врахувати думки всіх зацікавлених сторін, які сповідують державну політику. "Єдина думка, яку ми не збиралися враховувати, - це думка Москви. Нехай займаються російською мовою", - підкреслив президент.

Він також висловив сподівання, що нова влада, ретельно проаналізувавши закон, буде імплементувати його норми в життя.

Раніше, 14 травня Верховна Рада України відхилила всі постанови про скасування ухваленого закону про функціонування української мови. Одразу ж після розгляду всіх постанов очільник Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон.


Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім, автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/poroshenko-pidpi...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Лукашенко пригрозил "мощнейшим ответом" в случае нападения на Беларусь 0 0 0
В ЕС требуют опубликовать выводы отчета Kroll Associates U.K.LLP по Приватбанку 0 0 0
Порошенко і Помпео обговорили загрози ренаціоналізації «Приватбанку» 0 0 0
Дебати на «Олімпійському»: на підході до стадіону у чоловіка стався серцевий напад 0 0 0
Рейтинг Трампа впав до мінімуму 2019 року 0 0 0
У Венсана Касселя народилася Амазонка 0 0 0
Трампа попросили не використовувати стилістику "Гри престолів" 0 0 0
В Україні реалізують проект "розумних" доріг на базі 5G 0 0 0
Всі заяви, що українці розчаровані провалом реформ, не відповідають дійсності – Пекар 0 0 0
Постмитинговое резюме. 0 0 0