Про втрату Томосу та розчарування в Епіфанії. Головне з прес-конференції Філарета

15 квітня почесний патріарх ПЦУ Філарет провів прес-конференцію, де прокоментував ситуацію в українській церкві, можливу втрату Томосу та ставлення до Епіфанія.

ТСН.ua зібрав головні заяви церковника.

Про Томос

Філарет заявив, що без Київського патріархату Україна не отримала б Томос.  "Ви руйнуєте те, що ви створили. Руйнуєте те, що привело до надання Томосу. Бо якби не було Київського патріархату, ніякого б Томосу не було. Тепер ви кажете, що нам потрібно визнання інших церков, і тому нам треба знищити Київський патріархат, щоб нас визнали інші церкви, але це неправда", - заявив почесний патріарх.

Водночас у втрату Томосу Філарет не вірить. "А Томос відберуть чи не відберуть – це не від нас залежить. Можуть і відібрати, якщо будуть підстави, а можуть не відібрати. Я не вірю в те, що Вселенський патріарх відбере Томос", - сказав він.

На його думку, відібрання Томосу – "це удар насамперед по самому Вселенському патріарху". "Томос дається не для того, щоб його відбирати", - сказав Філарет.

Про Епіфанія

Філарет вважає, що без його підтримки Епіфаній не став би предстоятелем ПЦУ. Почесний патріарх також стверджував, що Епіфаній не дотримався домовленостей про те, що він представлятиме ПЦУ за межами України, а внутрішні питання церкви має вирішувати Філарет. У порушенні домовленостей він звинувачує і Петра Порошенка.

Святійший висловив розчарування в предстоятелі ПЦУ – він шкодує про підтримку, яка надавав йому. "Якби я знав, те, що відбувається, я би його кандидатуру не висував би. Я довіряв йому, що він буде йти прямою дорогою, а не піде кривими", - поділився почесний патріарх.Також Філарет натякнув, що за Епіфанієм хтось стоїть і тисне на нього. У цьому причина того, на думку почесного патріарха, що він залишився осторонь від управління церквою. "Хочете знати правду? Правда полягає в тому, що не він (Епіфаній, - ред.) керує, а ним керують", - сказав Філарет. За його словами, Епіфаній прямо йому сказав: "не все від мене залежить". Почесний патріарх назвав це "тиском".

Про наступні кроки

Почесний патріарх ПЦУ хоче скликати собор Помісної церкви для внесення змін до статуту церковної структури. Він вважає, що наразі церква не є цілком самостійною, адже повністю підпорядкована Константинополю та "повинна його слухатися". "А тепер, коли ми отримали Томос про автокефалію нам треба внести зміни до статуту як продовження існування нашої церкви", – сказав Філарет.

За його словами, немає також "молитовного єднання", адже визнавати українську православну церкву автокефальною, тепер відмовляються "не відкрито, а під різними приводами" навіть ті, хто нібито підтримував її."Для ззовні ми сьогодні є митрополія, але ми незадоволені цим, у нас перспективи – утворення і визнання Київського патріархату у майбутньому. І вселенський патріархату не відмовляється від цього… Але для того, щоб ставити питання про визнання Київського патріархату, треба об'єднатися", – зазначив Філарет.

Він пояснив, що якщо українська церква відмовиться від статусу патріархату, то в Україні буде лише один патріархат – Московський, і "ім'я патріарха Кирила буде звучати усюди, а ім'я київського патріарха не буде".
Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Зазначимо, на нашуміле запрошення Філарета взяти участь у молитовному святкуванні на честь священномученика Макарія відгукнулось лише четверо єпископів з понад 60.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/pro-vtratu-tomos...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

7 простых правил укрощения голода 0 0 0
Будинок «зі зміями та каштанами» 0 0 0
Філарет розіслав запрошення на «собор УПЦ Київського патріархату» 0 0 0
Закарпатські піротехніки знищили 27 авіабомб 0 0 0
Почему газовик Укргаздобычи — ваш хороший друг 0 0 0
День батька: підбірка фільмів про татусів та дітей 0 0 0
"Укртранснафта" за добу ліквідувала три незаконні врізки, дві з них були в нафтопроводі "Дружба" 0 0 0
У Росії внаслідок ДТП загинуло 8 осіб 0 0 0
Пакистанский министр во время брифинга перевоплотился в кота 0 0 0
Конференція «Як зробити ваш контент оригінальним і надихаючим. Досвід BBC» 0 0 0