Що вищі доходи й освіта, то більше люди симпатизували Майдану

 Українці нація, що не вміє пам'ятати. Роками їм не дозволяли цього. Тоталітарні режими несли небезпеку. Було спокійніше не згадувати. Маємо навчитися пам'ятати про своє минуле, каже директор Інституту національної пам'яті 41-річний Володимир В'ятрович 16 квітня під час дискусії "П'ять років після Майдану: хиткі дороговкази пам'яті".
52% українців підтримували і підтримують Майдан, 6% були на боці тогочасної влади, 25% не підтримували ані владу, ані революцію. Для 10% людей це було неважливо. 7% не змогли відповісти, свідчать результати дослідження центру "Соціоінформ", що провели на замовлення Національного музею Революції гідності. Опитали у грудні торік 2 тисячі людей віком від 18 років з усієї країни, окрім окупованих територій.
 Україномовне населення країни більше підтримувало Революцію, ніж російськомовне. Що вищі доходи й освіта, то більше люди симпатизували Майдану, говорить директор центру "Соціоінформ" 38-річна Наталія ­Зайцева-Чіпак. 72 відсотки опитаних визнають загиблих героями. Стільки ж за вшанування Революції гідності. 17 проти створення меморіалу чи музею.
Більшість людей описують Майдан негативними емоціями позитивний потенціал революції недооцінений. Втрачаємо безпрецедентну гордість за вибух громадянського активізму, за джерело реформ у країні, символ солідарності в боротьбі за свої права. За п'ять років поглибилася суперечливість сприйняття подій на Майдані. Спогади стираються, а сьогодення додає подіям нових оцінок, не завжди об'єктивних. В умовах гібридної війни це надзвичайно небезпечно. Громадська думка легко піддається маніпуляції.
 Події війни витісняють пам'ять про Майдан. Чому ми забуваємо про Революцію? Бо це комусь вигідно. Однією з причин реваншу після Помаранчевої революції було її забуття, продовжує Володимир В'ят­рович.
 Втрачаючи пам'ять про Майдан, ризикуємо дістати реванш, що знищить його завоювання. Потрібні реальні меморіали, музеї, які нагадуватимуть, що сталося п'ять років тому.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/comments-news...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Во сколько обойдется родителям собрать первоклассника в 2019 году 0 0 0
ГПУ екстрадувала до Ізраїлю «наркобарона»-втікача Сільвера 0 0 0
Честь чи гроші? Ультрас звинуватили клуб першої ліги грі на контору або здачі матчу луцькій «Волині» 0 0 0
В США розсекретили перший звіт своєї розвідки про катастрофу на ЧАЕС 0 0 0
Україна увійшла у п’ятірку країн, з яких висококваліфіковані кадри їдуть до Німеччини 0 0 0
В Україні сьогодні очікується потепління 0 0 0
На весіллі в Кабулі загинуло більше 40 осіб - ЗМІ 0 0 0
Гороскоп на 18 серпня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Ще в одній провінції Конго виявили Еболу 0 0 0
У Кабулі терорист-смертник підірвав себе на весіллі: 20 поранених 0 0 0