КС відкрив провадження щодо перейменування УПЦ МП

Конституційний суд відкрив провадження за поданням 49 депутатів щодо закону, який зобов’язує УПЦ МП вказати в назві свою приналежність до Росії.

Про це йдеться в повідомленні на сайті КС від 19 квітня.

"Ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Суду", - йдеться у ньому.

Депутати звернулися до КС із відповідним поданням 18 січня 2019 року. Уповноваженими за дорученням зазначені депутати від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський, Олександр Долженков та Василь Німченко.Депутати просять визнати неконституційним закон "Про внесення зміни до статті 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України" від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.

На думку депутатів, положення закону "спрямовані на втручання держави в церковні справи", а також ним нібито "порушуються конституційні права громадян, а саме право на свободу світогляду і віросповідання в розрізі права на безперешкодне ведення релігійної діяльності".Крім того, в поданні зазначається, що голосування за вказаний законопроект на засіданні Верховної Ради відбулося з порушенням Конституції, а саме з використанням карток відсутніх на засіданні депутатів присутніми.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 грудня ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні. Після цього документ підписав президент України Петро Порошенко.

Слід зазначити й те, що вже низка церков, які раніше підпорядковувалися Московському патріархату вирішили перейти в новостворену Православну церкву України.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/ks-vidkriv-prova...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Підсумки 20.07: День тиші і вимога Зеленського 0 0 0
"Перемир'я" в зоні ООС: 26 обстрілів, є поранені 0 0 0
На Київщині затримали підпалювачів передвиборчого агітаційного банера (фото) 0 0 0
Перед перемир'ям окупанти збільшили кількість обстрілів: двоє бійців поранені 0 0 0
Вибори ще не розпочались, а на Донеччині вже зафіксували спробу фальсифікації: відео 0 0 0
ООС: бойовики 26 разів обстріляли позиції українських військових, 2 поранені 0 0 0
Від початку «хлібного перемир’я» обстрілів на Донбасі не зафіксовано – штаб 0 0 0
У Вінницькій області невістка задушила хусткою свою свекруху 0 0 0
На Донеччині вже намагались сфальсифікувати вибори в Раду 0 0 0
Зафіксовано першу спробу фальсифікації виборів 0 0 0