Танки давили студентів на головній площі країни

Влада Китаю наказала тисячам студентам, які вимагали демократизації країни, 20 квітня 1989 року очистити площу Тяньаньмень у Пекіні. За два місяці військо розігнало демонстрантів танками та озброєними солдатами. Загинуло більше чотирьох тисяч людей. У світі подію називають "Різанина на площі Тяньаньмень".
15 квітня 1989 року під час партійного засідання від серцевого нападу раптово помирає від інфаркту політик 74-річний Ху Яобан. Він виступав за перезавантаження китайської політичної системи та реформи. Того дня на площі Тяньаньмень біля пам'ятника Народним Героям збираються студенти, щоб оплакати Ху Яобана. Зібрання поступово перетворюється у протест проти влади мільйона студентів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Демонстрантів добивали саперними лопатками
Майже два місяці до мільйона студентів жили в наметовому містечку на площі. Їм допомагали із їжею та речима місцеві. Уряд на чолі з Деном Сяопіном визнає демонстрації незаконними і оголошує воєнний стан. 4 червня озброєні військові та поліція за підтримки танків, бойових машин, піхоти і бронетранспортерів йдуть до площі. Бронетранспортери і танки давили студентів, які намагалися зупинити їх. По людях стріляли з кулеметів, танкових гармат.
Солдати застосовували сльозоточивий газ, били дубинка і стріляли на ураження. За офіційними даними, постраждало 3 тисячі студентів, 200 убито. Незалежні спостерігачі кажуть, що загиблих було більше 4 тисяч. Після придушення протестів уряд арештував тисячі прихильників протестів, накладає заборону на поширення іноземної преси. У китайських підручниках інформації про події на площі немає.

Радянські війська розігнали мирну демострацію у Тбілісі 9 квітня 1989 року. Ці події отримали назву Трагедія 9-го квітня. Під колесами танків і від ударів саперними лопатками загинули 18 осіб. Серед них 16 жінок. За два роки цього ж дня Грузія проголосила незалежність.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_tank...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Поліція Чехії звинуватила першу людину в схваленні теракту в Новій Зеландії 0 0 0
Наше українство: своє можна тільки відчути, а не зробити й начепити 0 0 0
Привид НДР над ФРН: що загрожує Німеччині 0 0 0
Порошенко дав громадянство кінооператорові, главі морпортів і викладачеві 0 0 0
В Австрії пройдуть дострокові вибори через скандальне відео з "багатою росіянкою" 0 0 0
Туреччина разом з Росією буде виробляти ракетні комплекси С-500, – Ердоган 0 0 0
Україна тріумфувала на чемпіонаті світу з хортингу 0 0 0
Мей запропонує британським депутатам варіанти поліпшення угоди по Brexit 0 0 0
Вибори в Україні засвідчили безсилля Facebook у боротьбі з дезінформацією - дослідниця 0 0 0
Німецька контррозвідка не виключає передачу Австрією секретних даних в РФ 0 0 0