Парафії Московського патріархату масово переходять до ПЦУ. Інтерактивна мапа

15 грудня у Києві на Об'єднавчому соборі УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної церкви України та частини УПЦ Московського патріархату було ухвалено рішення про створення Православної Церкви України. Першим предстоятелем обрано митрополита Епіфанія.

6 січня у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій під час святкової літургії вручив Епіфанію томос. Томос зберігатимуть в архіві. 

27 грудня 2018 року в Україні набув чинності закон, який дозволить перейменувати УПЦ Московського патріархату із зазначенням її приналежності до Росії. У законі йдеться про те, що релігійна організація, яка безпосередньо або як складова частина релігійної організації, є частиною релігійної організації, керівний центр якої розташований за межами України в державі-агресорі зобов'язана у своїй назві відображати належність до держави та організації, куди вона входить з можливим додаванням слів "в Україні" і/або позначення свого місця в структурі іноземної релігійної організації. Такі зміни релігійні організації повинні внести у свої статути протягом 4 місяців, громади - протягом 9. Також церква, підпорядкована державі-окупанту, не має права бути представленою у військових підрозділах і на лінії фронту в військових частинах. 

Однак це будуть не єдині зміни. 17 січня Верховна Рада України ухвалила законопроект, який затверджує механізм зміни канонічної підлеглості релігійними громадами. Цим документом буде чітко впорядковано, як саме парафії зможуть здійснити перехід від УПЦ МП до Православної церкви України.

На мапі публікуються парафії, які до 15 грудня 2018 року були у юрисдикції УПЦ МП. Якщо у вашому населеному пункті було ухвалено рішення про перехід до управління Православної Церкви України - повідомляйте на пошту [email protected] або у соціальних мережах. 

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/cerkvi-perehodya...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

СБУ фіксує активізацію втручання спецслужб РФ у виборчий процес в Україні. ВІДЕО 0 0 0
В Киеве пассажирский автобус снес на переходе 3 человек 0 0 0
"Найбільшою проблемою президентських виборів буде спотвореність їх результатів" 0 0 0
Микола Лисенко не погоджувався на переклад своїх творів "московською мовою" 0 0 0
"Ми розробили план створення двох мільйонів робочих місць і зростання зарплати до 700 євро" 0 0 0
ДТП біля метро "Дорогожичі": Кличко прокоментував інцидент 0 0 0
Мер Києва Віталій Кличко пообіцяв покарати винних в ДТП на Дорогожичах 0 0 0
"Люди масово покидають Україну. Цю трагедію мусимо зупинити" 0 0 0
Кличко пообіцяв покарати винуватців ДТП на Дорогожичах 0 0 0
Рада не приняла ни одной поправки закона о языке 0 0 0