У лікарні РФ недбалі медики роками заражали онкохворих дітей гепатитом – росЗМІ

В онкологічному відділенні Амурської обласної дитячої клінічної лікарні в Благовєщенську діти роками заражалися гепатитом С – наразі кількість таких випадків перевалила за сотню.

Про це повідомляє "Комерсант".

Як пише газета, діти з онкодіагнозом інфікуються гепатитом у цій медустанові вже близько десяти років - щонайменше від 2009 року. Як розповіла "Комерсанту" одна з мам, дитина якої постраждала, після того, як справа набула розголосу в ЗМІ, стали оголошуватися ще й інші батьки дітей з гепатитом С, які лежали в цьому відділенні.

"Ми закінчили складати списки приблизно на 100 випадках, діагноз їм був поставлений від 2013-го до грудня 2018 року. Якщо брати три останні роки, це близько 60 осіб", - розповіла вона.У всіх потерпілих виявили один і той же споріднений тип вірусу, відзначає газета. Це означає, що вони інфікувалися в одній установі.

Причиною зараження співрозмовник "Комерсанта" назвав "нестерильні медичні інструменти". Джерело зазначило, що, "судячи з усього, проблема з інфікуванням гепатитом С в цьому відділенні існує роками, проте дитяча лікарня та місцева влада чомусь не повідомляли про неї до відповідних органів".

Разом з цим, за словами батьків, лікарі пояснювали зараження переливанням крові. Сім'ї постраждалих почали писати скарги і звернення влітку 2018 року. Лише після цього, розповіли співрозмовники газети, медсестри стали обробляти руки, надягати кожен раз нові рукавички, використовувати одноразові венозні катетери, розкривати шприци і діставати ампули при пацієнтах.До цього вони, за словами батьків, або приходили в рукавичках, або робили все без них та приходили до палати вже з набраними шприцом.

У березні ж кілька сімей звернулися з досудової претензією до дитячої лікарні. Вони вимагали компенсацію за моральну шкоду у 10-15 мільйонів рублів щодо кожного випадку.

Своєю чергою, місцева влада каже лише про 26 інфікованих. Регіональний слідчий комітет завів кримінальну справу за фактом порушення санітарно-епідеміологічних правил.

Губернатор області Василь Орлов заявив, що випадки виявлення вірусу гепатиту С у пацієнтів лікарні фіксувалися лише протягом двох років, а перевірка персоналу лікарні, донорів джерело гепатиту С не виявила.

Нагадаємо, у Москві наприкінці минулого року сталося масове отруєння дітей у дитячих садках та школах, яке місцева влада намагається ретельно приховати. Точна кількість дітей, що захворіли дизентерією наразі не відома, втім за різними даними, лік йде вже на сотні - понад 600 осіб. Харчування у дитячі заклади постачала компанія "кухаря Путіна".

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/u-likarni-rf-nedbali...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Штаб Порошенка дарма простелив червону доріжку 0 0 0
Вчені виявили в надрах Землі безліч інших планет 0 0 0
ЦВК опрацювала майже 80% протоколів 0 0 0
Остаточна явка в другому турі виборів президента склала 62,07% – ЦВК 0 0 0
Адміністрація Порошенка анонсувала акцію «Дякую, Петре!» 0 0 0
Домашній кагор настоюють півтора місяця 0 0 0
Гіперактивних дітей не можна сварити 0 0 0
У поліції повідомили деталі інциденту з наїздом на патрульну у центрі Києва 0 0 666
Росія першою протягне Україні руку допомоги в дні негараздів – Кадиров до Зеленського 0 0 0
Супрун объяснила украинцам, как бороться со стрессом без лекарств 0 0 0