Японців переселили в спеціальні американські табори

Через два з половиною місяці після нападу Японії на Перл-Харбор президент США Франклін Рузвельт 19 лютого 1942 року підписав "Директиву 9066". Влада могла примусово вивозити американців японського походження з будь-якої території США.
У грудні 1941 року японський імператорський флот під командуванням віце-адмірала Наґумо Тюїті завдав авіаційних ударів по військових аеродромах на острові Оаху і по кораблях ВМФ США, що стояли на якорі в гавані Перл-Харбор. Для США Перл Харбор став повною несподіванкою і приводом до вступу в Другу Світову війну - 8 грудня вони оголосили війну Японії. Японці війну таки програли. Американці відновили всі затоплені й ушкоджені фрегати окрім "Арізони" й "Оклахоми".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На корпусі першого підводного човна розписався президент
За директивою, військові практично зразу ж визначили стратегічно важливою територією все західне узбережжя США, де проживала більшість американців японського походження.
До червня більше 110 тисяч американських японців були інтерновані і переселені у спеціальні табори в глибині країни, де вони прожили наступні два з половиною роки в складних побутових умовах. 17 грудня 1944 року генерал-майор Генрі Пратт віддав наказ про те, що з 2 січня 1945 року японці, "евакуйовані" із західних штатів, можуть повернутись до своїх домівок.

Перший атомний підводний човен "Наутілус" спустили в США на воду 30 вересня 1954 року. Американська програма будівництва ядерних енергетичних установок була запозичена в Третього Рейху.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_apon...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Суд дозволив Німеччині висилати мігрантів в менш благополучні країни ЄС 0 0 0
Вперше в історії жінка отримала Абелівську премію 0 0 0
Жінка у декреті вигадала оригінальний спосіб заробітку 0 0 0
У Бразилії бандити напали на конвой з ураном 0 0 0
Українська громада привітала продовження місії UNIFIER 0 0 0
У Казахстані активно скуповують долари після заяви Назарбаєва про відставку 0 0 0
Показали фото засніжених карпатських перевалів 0 0 0
Трамп допускає військове вторгнення до Венесуели 0 0 0
США не знайшли свідчень підготовки КНДР до нових пусків ракет на полігоні Сохе 0 0 0
США розширили економічні санкції проти Венесуели 0 0 0