Бути песимістом корисно: висновки психологів

Захисний песимізм допомагає подолати тривогу. У цій стратегії людина намагається подумки програти сценарій майбутнього і прорахувати перешкоди, які можуть зустрітися на шляху.
Відправною точкою служить найгірший результат: наприклад, ви уявляєте, що не пройшли співбесіду, потім "відмотуєте" назад і шукаєте причину, чому це може статися, йдеться в статті The Conversation.
В експерименті американських психологів учасників-песимістів попросили розгадати кілька головоломок зі словами. Із завданням краще впоралися ті, у кого був поганий настрій. Це навело вчених на думку, що песимістів, які застосовують "оборонну" стратегію, поганий настрій мотивує.
Песимісти краще слідкують за здоров'ям
Цікаво, що песимізм може навіть надавати впевненості. В іншій роботі психолога Джулії Норем йдеться, що у песимістів, котрі прораховують все заздалегідь, самооцінка вище в порівнянні з іншими людьми, котрі відчувають тривожність, і майже така ж висока, як у оптимістів.
У ставленні до здоров'я песимісти проявляють більшу пильність. Під час сезонного спалаху грипу вони будуть турбуватися більше, ніж оптимісти, зате вживуть заходів профілактики. При нездужанні песимісти не сподіваються, що "саме пройде", і звертаються до лікарів, а пацієнти з хронічними захворюваннями суворіше виконують вказівки лікарів.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.

Читать польностью: https://24tv.ua/buti_pesimistom_korisno_...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Тетяна Данилюк 20 хвилин щоранку записує віщі сни 0 0 0
Кредити даватимуть тим, хто має більше балів 0 0 0
Заряджає електрокари за 20 хв. - у Британії побудували надшвидку зарядну станцію 0 0 0
"Книжковий Арсенал" зібрав 150 українських видавництв 0 0 0
Полицейские, спасатели и диспетчеры: собаки, которые ходят на настоящую работу. ФОТО 0 0 0
"Арсенал" обіграє "Челсі" 0 0 0
Сидяча робота перевантажує хребет 0 0 0
"Пробіг під каштанами" зібрав понад 18 тисяч учасників 0 0 0
Гітанас Науседа: на президентських виборах у Литві переміг фінансист 0 0 0
Наркодилер під слідством продовжував займатися збутом наркотиків у Смілі 0 0 0