У Північній Македонії почалася зміна назв держустанов республіки

Угода Афін і Скоп'є щодо зміни назви колишньої югославської республіки на Північну Македонію набула чинності. Уряд Македонії першим серед державних установ змінив назву офіційного сайту із зазначенням нової назви країни "Республіка Північна Македонія".
Після обміну між міністерствами закордонних справ обох країн вербальними нотами угода набула чинності.
24 канал повідомляв про те, що 12 січня назва Македонії офіційно змінилася на Ресмубліку Північна Македонія.
МЗС Греції направило у вівторок вербальну ноту в Скоп'є, проінформувавши офіційно зовнішньополітичне відомство сусідньої країни про те, що протокол про вступ Північної Македонії в НАТО і та угоду щодо перейменування було ратифіковано грецьким парламентом.
Водночас міністр закордонних справ Македонії Нікола Дімітров написав у своєму Twitter про обмін остаточними вербальними нотами.
Угода про перейменування набуває чинності! Нехай сьогоднішній день буде початком довгої дружби між Грецією і Північною Македонією. Ми не можемо змінити наше минуле, але ми можемо, ми будемо формувати наше майбутнє дружбу, партнерство та співпраця,  – написав Дімітров.


Північна Македонія тепер повинна направити листи в ООН та в усі міжнародні організації, членом яких вона є, щоб проінформувати їх про те, що її назва змінилася.
Уряд Македонії вже змінив назву офіційного сайту із зазначенням нової назви країни "Республіка Північна Македонія".
Після перейменування країни у Північну Македонію перед нею відкрився довгоочікуваний шлях до НАТО. 6 лютого у Брюсселі підписали історичний документ– протокол про приєднання Македонії до Північноатлантичного Альянсу. А вже 9 лютого парламент Греції ратифікував протокол про вступ Північної Македонії до НАТО.
Події, які передували перейменуванню Північної Македонії:

17 червня 2018 року Македонія і Греція підписали історичну угоду, згідно з якою Македонія мала змінити свою назву на Північну Македонію. Натомість Афіни розблокували переговори про приєднання Македонії до НАТО і до Європейського Союзу;
20 жовтня парламент Македонії проголосував за перейменування країни в Республіку Північна Македонія;
2 листопада уряд Македонії затвердив проект поправок до Конституції, які передбачають зміну назви країни;
18 листопада у Скоп'є відбулись протести проти перейменування країни в Республіку Північна Македонія;
11 січня 2019 року парламент Македонії схвалив зміни до Конституції;
20 січня у грецьких Афінах люди вийшли на акцію протесту проти угоди між країнами. Під час протестів виникли сутички з поліцією та постраждали люди. Більшість греків невдоволені тим, що їхніх сусідів треба називати македонцями, а їхню мову – македонською.
25 січня парламент Греції схвалив угоду про перейменування Македонії.

Чому угода Греції з Македонією є історичною?Історична угода Греції з Македонією завершить одну з найтриваліших у світі дипломатичних суперечок. Вона розпочалася після проголошення Македонією незалежності у 1991 році. Афіни вважали, що Македонія не має права носити свою назву. Така суперечка пов'язана з тим, що у Греції є однойменна провінція, яка в давні часи була колискою імперії Александра Македонського. Угода полягає не тільки у зміні назви, але й усуне будь-які претензії до суверенітету Македонії та території сусідніх держав, і сприятиме збереженню ідентичності македонського народу та обов’язків держави щодо підтримки діаспори. До того ж, відмова Македонії від старої назви дасть можливість країні приєднатися до НАТО і Євросоюзу.

Читать польностью: https://24tv.ua/u_pivnichniy_makedoniyi_...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Олексій Потапенко й Анастасія Каменських шість років приховували роман 0 0 0
На круїз-контролі витрата пального зменшується на літр 0 0 0
Сергій Пясецький почав писати в тюрмі 0 0 0
Гройсман іде на вибори зі своєю партією 0 0 0
Гітанас Науседа: на президентських виборах у Литві переміг фінансист 0 0 0
Ізраїль завдав авіаудару по території Сирії 0 0 0
Як "судова реформа" Порошенко обернулася проти самої себе 0 0 0
Письма крымчан: Бьют камни с неба все сильнее 0 0 0
Одне рішення з трибуни парламенту, – депутат пояснив причину розмов про дефолт 0 0 0
У Конго затонуло судно: 45 осіб загинуло, ще 200 зникло безвісти 0 0 0