Глава УГЦК запевняє, що не бачить переходів греко-католиків до ПЦУ

Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський — предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) заявив, що поки не бачив переходів греко-католиків до Православної церкви України. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Главкому».
За словами Блаженнішого Святослава, людей цікавить питання створення єдиної Православної церкви України.
«Ми пояснюємо їм, як будуватимемо наші стосунки з православними братами. Але щоб хтось міняв свою церковну тотожність і залишав нашу церкву – цього не бачимо», - говорить очільник УГКЦ.
Верховний архієпископ запевняє, що парафіяни УГКЦ добре пам'ятають «мучеників та ісповідників комуністичних часів, які віддали своє життя задля того, щоби засвідчити єдність з наступником апостола Петра наших днів – Папою Римським».«Ця єдність є невід'ємною складовою нашої ідентичності. Адже повнота київської християнської традиції є абсолютно збереженою і розквітає в лоні нашої церкви», - вважає митрополит Святослав.
Нагадаємо, 5 січня у Стамбулі проходила церемонія підписання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Томос було підписано Вселенським патріархом у Соборі святого Георгія під час архієрейського служіння.
6 січня у Соборі святого Георгія на Фанарі відбулася церемонія вручення Томосу про автокефалію Православної церкви України.
7 січня у Софії Київській пройшла святкова Різдвяна божественна літургія, на якій вперше показали Томос про автокефалію. Відео церемонії можна подивитися тут.
А вже 9 січня у Стамбулі Томос підписали усі члени Синоду Вселенського Патріархату (фото).
Більше читайте: Блаженніший Святослав: Єднання католиків і православних не є утопією
 

Читать польностью: https://glavcom.ua/country/society/glava...

Самые важные новости дня с facebook & twitter