5 правил безпечної їзди зимовими дорогами

Умови водіння взимку завжди більш несподівані. Особливо з минулорічного грудня - часто після мокрого снігу температура різко опускалася. Внаслідок цього у більшості областей була ожеледиця або лежав сніг.
Gazeta.ua пропонує 5 порад, які допоможуть не потрапити в аварію на слизькій взимку.
Уникайте різких стартів
На слизькій дорозі чи паркувальному місці на дворі автомобіль може забуксувати ведучими колесами. Може бути й гірша ситуація - після 30-секундної пробуксовки машину несподівано викине в бік.
Автомобіль повинен їхати "в натяг"
Щоб зменшити силу інерції на ожеледиці й мати можливість якомога швидше зупинити авто, варто максимально зменшити оберти двигуна. Так можна уникнути пробуксовки на слизьких ділянках дороги. На невеликих швидкостях можна гальмувати двигуном - достатньо тільки прибрати ногу із акселератора.
Змініть стиль керування
Бажано уникати частих перестроювань зі смуги у смугу. Кермо в ожеледицю повертають не одним махом, а ступеневим способом - 3-4 невеликими обертами. При заїзді в повороти потрібно бути готовим до того, що авто може понести у бік. Тому варто максимально знизити швидкість і входи в нього на увімкненій передачі, тиснучи якомога менше на газ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому взимку небезпечно їздити з пустим баком
Гальмуйте двигуном
Правильне гальмування під час ожеледиці - тоді, коли не спрацьовує АБС. А якщо її немає, - коли авто не заносить. Не гальмуйте різко. Навпаки, варто тільки поступово тиснути гальма. Як тільки є відчуття, що машину несе, відпускайте. Якщо видно, що попереду слизька дорога, використовують імпульсне гальмування - багаторазово затискають й відпускають гальма. На спусках, вузьких дорогах і в житлових зонах варто гальмувати на двигуном - котитися на авто із увімкненою передачею. Тоді ймовірність того, що авто занесе, значно нижча.
Збільшість дистанцію й інтервал
Будь-якої секунди авто попереду чи поряд може загальмувати чи піти в занос. Проте враз зупини свою машину на ожеледиці, як правило, не виходить. Так само за правило треба взяти сповільнення ходу за 20-30 метрів перед пішохідними переходами. Нерідко люди вибігають на них і зупинити авто вже неможливо.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/avto/_5-pravi...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Война закончится – что дальше? 0 0 0
Подборка смешных собак, которые подвержены нелепым фобиям 0 0 0
Ярсагумба відновлює сексуальну активність 0 0 0
Для подорожей купують ноутбук в алюмінієвому корпусі 0 0 0
Натуральний препарат врятує ваш урожай від шкідників 0 0 0
В Украине дети до сих пор – крепостные 0 0 0
О "феномене шаурмы" в украинской политике 0 0 0
Пучдемон прошел в Европарламент 0 0 0
Ле Пен вимагає від Макрона розпуску парламенту Франції 0 0 0
Хитра система: чому в Китаї немає боргів за послуги ЖКГ? 0 0 0