Українці мають шанс урятувати важкохворого воїна АТО, якого вигнали з Інституту раку

Спецпризначенець із Кропивницького Віталій Драган захворів на онкологію та потребує термінової допомоги. Чоловікові потрібна пересадка кісткового мозку і гроші на неї, повідомляє кореспондент ТСН.

Віталій занедужав на війні – відчув себе зле після звільнення Слов‘янська. Через велику втрату ваги і слабкість змушений був демобілізуватися та почути діагноз: рак лімфатичної системи. Це встановили, коли на шиї з‘явилася величезна пухлина. Кропивницькі медики відправили бійця в національний інститут раку, але там військовому відмовили у грубій формі. "Прикро за колег отих у Києві, які йому казали: ти там наших братів убивав, то чому тут безкоштовно будеш лікуватися? Я, звісно, вибачаюсь перед ним. Але то не наші колеги – це люди не призова Гіппокарата", - каже лікар-хірург кропивницького шпиталю Володимир Рура.Після розголосу лікарку, яке сказала таке онкохворому військовому розвіднику, звільнили, а бійця запросили на безкоштовне лікування до Туреччини. Однак хвороба виявилася складнішою – Віталія може врятувати лише пересадка кісткового мозку від нерідного донора. Цього донора вже знайшли, залишилося віднайти гроші. "45 тисяч доларів. Ну, звісно, це викликало відчай такий у нас, тому що сума була завелика. Ми вже все місто підтримували і громада скидалась, хлопці з полку дуже багато допомагали. Туреччина, треба дякувати лікарям, вони йому не сказали: ну все, їдь додому, збирай кошти, коли збереш – приїдеш. Ні, вони продовжують його лікувати", - розповіла волонтер Оксана Червона.

Нині українського бійця лікують у борг. У Туреччині Віталій зустрічався з президентом України, бійцю обіцяли підтримку і в МЗС, але часу чекати на обіцяне у хлопця вже немає – надія лише  на небайдужих людей. "Стан здоров‘я гірший, ніж вони розраховували, і та сума лікування, яке вони хотіли безкоштовно зробити – це 22 тисячі доларів, ця сума вже вичерпана, і прийшлося шукати мені донора кісткового мозку", - розповів сам боєць, який повернувся з Туреччини додому, щоб поховати батька.

Допомогти врятувати життя захиснику України може кожен. Для цього варто переказати посильну фінансову пожертву на картку Приватбанку 4731 2191 0010 8756. Отримувачем буде сам воїн АТО Віталій Іванович Драган.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Читать польностью: https://tsn.ua/dopomoga/ukrayinci-mayut-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

ЗМІ дізналися про масштабну змову проти Терези Мей 0 0 0
The Prodigy запросили фанатів на похорон Кіта Флінта 0 0 0
Поряд з круїзним лайнером біля берегів Норвегії зазнав аварії ще один корабель 0 0 0
Українські військові у Маріуполі домовилися про спільні навчання з естонськими колегами 0 0 0
У США проведуть тести літака Boeing 737 MAX після оновлення ПЗ 0 0 0
Боксера Усика визнали спортсменом року в Україні 0 0 0
На Балі затримали росіянина при спробі вивезти орангутанга в багажі 0 0 0
В Норвегії відкрили перший в Європі підводний ресторан 0 0 0
Члени правління «Укртрансгазу» отримали премії до 150 % річного окладу 0 0 0
Внаслідок нападу бойовиків у Малі загинули більше сотні осіб 0 0 0