Константинополь закликав Філарета не втручатися у керівництво ПЦУ

Вселенському патріархату не подобається позиція колишнього предстоятеля УПЦ КП Філарета, який натякає, що впливатиме на керування Православною церквою України.

Про це в інтерв'ю BBC Україна, розповів екзарх Константинополя архієпископ Даниїл.

Архієпископ визнає, що Філарет мав і, можливо, досі має вплив на новообраного митрополита Київського і всієї України Епіфанія, який 5 років був його намісником. Однак у Вселенському патріархаті радять почесному патріарху залишитися "духовним дідусем"."Це все, що я прошу у Філарета, дайте можливість Епіфанію бути предстоятелем церкви! Будьте духовним дідусем, татом, радьте, але дайте можливість робити свою справу", - заявив екзарх Даниїл.

Він наголосив, що Філарет зараз має шанс увійти в історію як один з будівничих помісної ПЦУ, як людина, яка протягом свого життя зробила величезну роботу і з великою честю і гідністю відійшла убік.Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. 

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/konstantinopol-z...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Трастові фонди НАТО отримали додаткові кошти для допомоги Україні 0 0 0
Свято Миколая – свято української традиції 0 0 0
«Іудо, тебе чекає гілляка»: митрополит Симеон розповів, як УПЦ МП відреагувала на його перехід 0 0 0
Реакція світу на агресію РФ в Керченській протоці. Перші результати 0 0 0
Японія висловила Росії протест через будівництво гуртожитків для військових 0 0 0
Президент Аргентини закликав вжити заходів для вирішення кризи з мігрантами з Венесуели 0 0 0
Прем'єр-міністр Бельгії подав у відставку 0 0 0
Сина прем'єра Ізраїлю забанили у Facebook через "мову ворожнечі" 0 0 666
Помпео по телефону привітав предстоятеля Православної церкви України Епіфанія 0 0 0
Епіфаній поговорив із держсекретарем США 0 0 0