"У початковій школі зламав однокласнику носа. Далі мав тільки двійки"

 У 14 років працював на заправці й побачив велогонщиків. Захотів стати одним із них. Почав марити велосипедом, говорить тренер із велоспорту Білоцерківської дитячо-юнацької школи спортивного резерву Володимир Дюдя, 36 років.
Він семиразовий чемпіон Європи із трекових велогонок. Почав займатися 1998-го. Наступного року виконав норматив майстра спорту міжнародного класу.
 Батьки тоді не знали про моє захоплення. Хотіли тільки, аби гарно вчився, розповідає Володимир. Але тяги до навчання я не мав. У початковій школі зламав однокласнику носа, бо розірвав мою саморобну паперову машину. Його батьки товаришували із класним керівником. Тому далі я мав тільки двійки. Зате коли після школи вступив до Київського інституту фізкультури усі мною пишалися.
1999-го Володимир Дюдя виграв шкільну спартакіаду. За рік став чемпіоном світу серед молоді в Італії. Установив світовий рекорд серед юніорів проїхав 3 км за 3 хв 27 с. 2001 року посів друге місце на Чемпіонаті світу з велогонок у США.
 Був розлючений і розчарований, говорить. Втратив перемогу через погану організацію та фінансування. Пізно приїхали на змагання і не встигли акліматизуватися. То був останній турнір серед юніорів. Далі збірна України.
Між змаганнями працював далекобійником та майстром зі встановлення натяжних стель.
2004 року брав участь в Олімпійських іграх в Афінах. До цього не пройшов відновлення у реабілітаційному центрі. Та і велосипеди були старі по шість років. Зайняв шосте місце у командних перегонах і сьоме в індивідуальних.
За два роки хлопця запросили до італійського клубу "Протур". 2009-го переходить до українсько-італійського клубу "ІСД". Кидає його через невиплату зарплатні.
 Найбільше потрясінь якраз 2009 року й було, згадує Володимир. На одному із тренувань через навантаження зомлів. Назустріч ­КамАЗ. Отримав черепно-мозкову травму. Федерація допомогла з реабілітацією.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/region-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0