The Economist помилилося під час розрахунку "Індексу Біг-Мака". Насправді найбільш недооціненою валютою світу є гривня

На початку 2019 року американське видання The Economist опублікувало нові дані так званого "Індексу Біг-Мака", за допомогою якого економісти розраховують справедливість курсу валют відносно рівня купівельної спроможності.

Згідно із даними дослідження, найбільш недооціненою валютою світу є російський рубль – на 70% стосовно американського долара. На другому ж місці українська гривня – на 65,2%.Однак, як з’ясувало видання Meduza, The Economist помилилося під час розрахунків. За основу ціну Біг-Мака у мережі фастфудів McDonalds в Росії було взяте у розмірі 110 рублів, що за курсом валют становить 1,65 долара. Оскільки в США Біг-Мак коштує 5,58 долара, то таким чином російська валюта і опинилась недооціненою на 70%.

Водночас журналісти зазначають, що Біг-Мак у Росії коштував 110 рублів ще в 2015 році. Від 2016 року найвідоміший бургер коштує щонайменше 130 рублів на всій території РФ. Крім цього, у попередніх дослідженнях The Economist брав за основу ціну Біг-Мака саме у 130 рублів, а не 110. Якщо перерахувати, то рубль стане недооціненим щодо американського долара на 65,1%.Що стосується української гривні, то Біг-Мак у мережі McDonalds в Україні коштує 54 гривні, тобто 1,93 долара (у Росії за правильними підрахунками – 1,94 долара). Це означає, що українська валюта недооцінена щодо американського долара на 65,2%, тобто є найбільш недооціненою валютою світу.

Нагадаємо, за 2018 рік міжнародні валютні резерви України зросли на 10,6% та сягнули п’ятирічного максимуму у розмірі 20,8 мільярда доларів.

Читать польностью: https://tsn.ua/groshi/the-economist-pomi...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

''Черный Ленин ДНР'' разразился угрозами "антихристу" Порошенко: эпичное видео 0 0 0
Наречений без трусів та дикі танці: показали найкращі весільні фото 0 0 0
Назвали 5 продуктів, що пришвидшують старіння 0 0 0
Названо найбагатших американських знаменитостей 0 0 0
Вирішальний пенальті Зінченка вивів "Манчестер Сіті" у півфінал Кубку англійської ліги 0 0 0
"Москитный" путь нашего флота 0 0 0
ЄБРР бачить Україну в п’ятірці найбільших партнерів 0 0 0
Военнопленному моряку Терещенко при задержании не дали возможности сделать звонок, в "Лефортово" ему в этом тоже отказывают, - адвокат Саморукова 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0
Квотировать нельзя помиловать. Как "чёрные списки" и квоты влияют на радио и телевидение 0 0 0