Перевінчування та перехрещування: у ПЦУ розвіяли чутки про недійсність таїнств, які були здійснені в УПЦ МП

В Україні ширяться чутки про неканонічність таїнств, звершених у церквах Московського патріархату.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1".У соцмережах жартують про відродження Православної церкви України. Мовляв, усі таїнства, зокрема хрещення та вінчання, що здійснили у храмах Московського патріархату – відтепер недійсні.Однак, переважна більшість українців, яких опитала студія "Сніданку" не будуть перевінчуватися чи перехрещуватися. Утім, усі нові таїнства відтепер проводитимуть у лише відродженій православній церкві України.

"Самі, на жаль, хрестилися в Московського патріархату, бо це було дуже давно. Ну а зараз ходимо ось в Українську православну церкву. З дітками. Похрестилися, помолилися", - розповідають віряни.Натомість, у самій Українській православній церкві запевняють: визнають святість усіх церков. І просять: в жодному разі не перехрещувати дитину та не перевінчуватися.

"Хоча були випадки, коли дитину хрестили в Київському патріархаті, а в Московського патріархаті казали: це таїнство є не дійсним, давайте перехрещувати. І це неправильна позиція. І це якраз є гріховно, коли перехрещували", - розповідає клірик трапезного храму Софії Київської Іван Сидор.

За його словами, чутки про необхідність перехрещення чи перевінчання поширюють із Росії. Ті, хто не зацікавлений у незалежності української церкви."Я можу порівняти також з тими заявами, що от зараз будуть переходити парафії, буде пролиття крові, будуть заставляти людей силою. Ледь не під дулами автоматів переходити. Знову ж таки, це говорять тільки ті люди, ті сили, ті журналісти, які відстоюють інтереси російської церкви. Для нас краще, щоб перехід був вільний і мирний", - запевняє священик.

Після Об’єднавчого собору та утворення Помісної церкви, що відбулося у Києві 15 грудня, в різних регіонах України розпочалися переходи парафій із церков Московського патріархату до єдиної Православної церкви України. Вже підтверджено майже 50 таких випадків.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/perevinchuvannya...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Пояснили, з чого почнуть українізувати церковні літургії і проповіді 0 0 0
Вчені пояснили шкоду цукру 0 0 0
Помпео по телефону привітав предстоятеля Православної церкви України Епіфанія 0 0 0
Назвали 5 продуктів, що пришвидшують старіння 0 0 0
Епіфаній поговорив із держсекретарем США 0 0 0
Болсонару підтвердив, що Бразилія вийде з Глобального договору про міграцію 0 0 0
В СБУ назвали кількість людей, яким цього року повідомили про підозру в держзраді 0 0 666
У США раптово відклали судове засідання щодо Флінна 0 0 666
Мінфін: Україна отримає від МВФ 1,4 млрд доларів до 25 грудня 0 0 0
Щонайменше 600 будинків згоріло внаслідок жахливої пожежі на півночі Бразилії 0 0 0