Європарламент закликав скасувати будівництво "Північного потоку-2"

Європейський парламент засудив будівництво газогону "Північний потік-2", що йде в обхід України.

Про це йдеться у резолюції про стан впровадження Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Цей документ підтримали 433 євродепутати, 105 проголосували проти і 30 утрималися.

Члени Європарламенту засуджують будівництво газопроводу "Північний потік-2", "оскільки це політичний проект, який створює загрозу європейській енергетичній безпеці".Парламентарі зазначили, що Україна відіграє вирішальну роль у європейській енергетичній мережі, тому вони закликали скасувати будівництво газопроводу.

У резолюції також йдеться про те, що європарламентарі високо оцінюють Україну за належне співробітництво в енергетичному секторі та її досягнення у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, при цьому наголошуючи на необхідності продовження реформ, зокрема на ринку газу та електроенергії.Зазначимо, що проти запланованого будівництва газопроводу "Північний потік-2" завдовжки 1200 кілометрів активно виступає Україна, котра непокоїться через можливу втрату ролі транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і балтійські країни, котрі застерігають ЄС від залежності від російського газу. Проти німецько-російського газового проекту виступає і адміністрація президента США Дональда Трампа.

Німеччина, своєю чергою, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газогону є підприємство Nord Stream AG, "дочка" російського концерну "Газпром". Окрім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas - їхні частки становлять 15,5 відсотки кожна, у Gasuine з Нідерландів та Engie з Франції - 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже наявної першої нитки газогону побудувати ще одну - Балтійським морем із Росії до Німеччини. 

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/yevroparlament-z...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Проблема заклику Порошенка в тому, що більшість керується саме ірраціональними чинниками 0 0 0
"ТОП100: Гордість та краса України. Жінки": заманювали найдовшою в Європі червоною доріжкою – аж 100 метрів 0 0 0
В Бразилии объявили тревогу из-за угрозы прорыва дамбы 0 0 0
ЗМІ дізналися про масштабну змову проти Терези Мей 0 0 0
The Prodigy запросили фанатів на похорон Кіта Флінта 0 0 0
В Новой Зеландии открыли мечети после теракта 0 0 0
Я не верю что мы будем в ЕС. Мы там никому не нужны, – мнение 0 0 0
На Балі затримали росіянина при спробі вивезти орангутанга в багажі 0 0 0
Члени правління «Укртрансгазу» отримали премії до 150 % річного окладу 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0