Філарет заявив про незгоду з Константинополем та погрожує саботувати Собор

Предстоятель Київської православної церкви Київського патріархату Філарет за п’ять днів до відкриття історичного Об’єднавчого Собору відкрито заявив про власну незгоду із Константинополем, йдеться у ТСН.

За його словами, його архієреї не приймуть вимог Вселенського патріархату щодо процедури. Найбільших розбіжностей у баченні Собору між Києвом та Константинополем наразі дві. Перша - Київський патріархат за те, щоб собор був винятково архієрейським, тоді як у Стамбулі наполягають на участі у ньому вірян та пересічних священиків. Друга - у Києві вважають, що голосування під час виборів очільника церкви має бути відкритим. Константинополь за таємні вибори.

"Київський патріархат є найбільшою церквою. І від нас залежить, приймемо ми те, що від нас будуть вимагати, чи не приймемо. Якщо це буде корисно нам – то ми приймемо. Якщо це буде не корисно нам, ні державі, ні церкві, то ми просто не проголосуємо, відкинемо", - заявив Філарет.

Згодом 10 грудня в Київському патріархаті заявили, що продовжують готуватися до Об'єднавчого собору. Там підтвердили, що вноситимуть поправки до регламенту і переконані, що спільне бачення регламенту все ж бкде узгоджене. Нагадаємо, президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут. Вселенський патріарх Варфоломій розіслав запрошення на Об’єднавчий собор українським ієрархам, у якому розповів про процес його проведення. 

Константинопольський патріархат вирішив позбавити предстоятеля УПЦ Московського Патріархату Онуфрія титулу митрополита Київського. Станеться це після проведення Об'єднавчого собору та обрання нового голови єдиної Української помісної церкви.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/filaret-zayaviv-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Лондон мобилизует 3500 солдат на случай жесткого "Брекзита" 0 0 0
Порошенко предостерег радикалов от захватов храмов 0 0 0
Помпео по телефону привітав предстоятеля Православної церкви України Епіфанія 0 0 0
Епіфаній поговорив із держсекретарем США 0 0 0
Трамп погодився закрити свій благодійний фонд 0 0 0
Болсонару підтвердив, що Бразилія вийде з Глобального договору про міграцію 0 0 0
Глава УГКЦ прокомментировал результат Объединительного собора 0 0 0
"Москитный" путь нашего флота 0 0 0
У США раптово відклали судове засідання щодо Флінна 0 0 666
Мінфін: Україна отримає від МВФ 1,4 млрд доларів до 25 грудня 0 0 0