Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля автокефальної церкви - ЗМІ

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля майбутньої автокефальної Української церкви.

Про це в ефірі Громадського заявив речник спікера Верховної Ради Андрія Парубія, релігієзнавець Андрій Ковальов.

"За моєю інформацією, він не буде балотуватись на посаду предстоятеля... Скоріше за все, для загалу, для українського суспільства, постать предстоятеля, якого обере Собор імовірно 15 грудня, це буде невідомий єпископ. Але, на мою думку, це буде все таки людина із середовища Київського патріархату (КП), тому що єпископів КП буде більшість", — сказав експерт, додавши, що обраний предстоятель буде відомою та авторитетною для середовища єпископату людиною.Ковальов зазначив, що Філарету наступного року буде 90 років.

"Наскільки мені відомо, це такий елемент переговорів із Константинополем і прояв мудрості патріарха, що потрібно посаду предстоятеля у помісній церкві поступитися молодому предстоятелю... Це дуже правильний і символічний знак в контексті створення нової церкви, відродження", - каже релігієзнавець.Раніше патріарх УПЦ КП Філарет заявив, не висуватиме самостійно свою кандидатуру для обрання предстоятелем 
єдиної Української церкви, адже це заборонено церковними канонами. Патріах запевнив, що УПЦ КП діятиме згідно з домовленостями з "партнерами". В тексті його заяви йдеться, що самовисування кандидатур на предстоятельство в церкві заборонене, проте від УПЦ КП кандидатом може бути Філарет. 

Також повідомлялося, що вірогідною кандидатурою в предстоятелі об’єднаної під омофором Вселенського патріархату Православної Церкви в Україні є митрополит Вінницький і Барський Симеон Шостацький. 

Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій Малетич неодноразово заявляв, що не має амбіцій очолювати об’єднану церкву та не буде висуватися в її керівники. За таких умов митрополита Вінницького Симеона називають однією з реальних альтернатив Філарету.  

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/filaret-ne-bude-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Головні новини футболу 20 березня: збірна України прибула до Лісабона, Коваленко не допоможе команді 0 0 0
Що пообіцяв Назарбаєв Путіну і як його відставка вплине на стосунки з Україною? 0 0 0
Садовий підтвердив, що більше не буде висуватися на мера Львова 0 0 0
Новости Крымнаша. Будущего просто нет 0 0 0
Вища рада правосуддя схвалила 69 кандидатур на посади до Верховного Суду 0 0 0
ВРП схвалила остаточний список кандидатів до Верховного суду. Серед них – 10 "недоброчесних" 0 0 666
Садовий заявив, що більше не буде балотуватися у мери Львова 0 0 0
ВРП схвалила 69 кандидатур на посади до Верховного суду: серед них 10 "недоброчесні" 0 0 666
Андрій Садовий заявив, що більше не буде мером Львова 0 0 0
Садовий заявив, що більше не буде балотуватися у мери Львова 0 0 666