Полювання на абітурієнтів: як польські виші заманюють українських студентів

Польські виші зараз буквально полюють на українських абітурієнтів. Оскільки багато своїх поїхали вчитися у Західну Європу. Ректори університетів сусідньої країни не приховують, що хочуть, щоб українці їхали навчатись до них.

У Польщі вже навчається майже 40 тисяч студентів, йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1". З них 10 тисяч звільнені від оплати.Заради цього щороку вигадують різні акції та способи заохотити абітурієнта з України. Відносно новий спосіб - дуальна освіта. Це коли студент одночасно вчиться і працює. А роботодавець сплачує за навчання. Таким чином студент не лише отримує диплом про вищу освіту, а й має на момент випуску 2-2,5 роки досвіду роботи.

Юлія з України живе і працює в Польщі. Кілька років тому приїхала отримувати освіту. Бо вважає польський диплом престижнішим за український. Відтак вибрала один з кращих вишів Польщі - Міжнародний університет логістики і транспорту у Вроцлаві. А ще дізналася про спеціальну програму для студентів - так звану дуальну освіту. Це коли студент навчається і працює водночас. Фірму обирає університет, а перейти на таку систему навчання можуть лише найкращі студенти.За домовленістю між університетом та фірмою, роботодавець запропонував Юлії отримувати гроші на руки, або ж покрити вартість її навчання.

"Я вибрала, щоб він мені платив за навчання", - розповіла дівчина.

Як результат - дівчина самостійно заробила гроші, яких вистачило, щоб оплатити 2 роки універу. А також отримала цінну практику."Не всі предмети були спеціалізованими. Ті предмети, які були спеціалізованими та пов'язаними з логістикою, закупами, транспортом, то так, деякі знання дійсно пригодилися. Але і так, і так практика дає набагато більше, ніж те, що ми вивчаємо без практики і тільки читаємо книжки", - підкреслила вона.

Президент Міжнародного університету логістики і транспорту не приховує - запровадили таку програму, щоб заманити студентів.

"Після першого року найкращі студенти мають право перейти на систему дуальної освіти. Для них формується індивідуальна програма навчання. Відповідно до неї студент 3 дні на тиждень навчається у нас і два дні працює в обраній компанії", - розповідає він.Виш - приватний. Чим більше там студентів, то більше коштів він отримує. Тож абітурієнтів спокушають і іменами компаній, в яких вони зможуть стажуватись - Amazon, DHL, Volkswagen, Still і багато інших. Зарплата всюди різна, але є одна важлива умова.

"За свою роботу студент отримує винагороду, яку ми з компаніями обговорюємо заздалегідь. Проте вона не може бути меншою, аніж вартість навчання в університеті", - зазначив очільник вишу.

Поки що Вроцлав - одне з небагатьох польських міст, де можна знайти подібну систему освіти. Проте є й інші варіанти для студента навчатись безкоштовно. Наразі приблизно 25% всіх українських студентів у Польщі звільнені від оплати за навчання. Решта ж навчається за рахунок батьків або ж знаходить способи підзаробити у вільний від навчання час.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/polyuvannya-na-a...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Український боксер Далакян втретє захистив титул чемпіона світу 0 0 0
Київ знову встановив новий рекорд 0 0 0
Світова спільнота має продовжувати підтримувати Україну, – Хуг 0 0 0
Вибори в парламент: у ЦВК назвали орієнтовну вартість бюлетенів 0 0 0
Президент звільнив посла України у Швеції 0 0 0
День батька: підбірка фільмів про татусів та дітей 0 0 0
З полуницею, шампанським та вином: нагородили кращих художників України 0 0 0
У Нотр-Дам відбулася перша служба після пожежі 0 0 0
Українки вибороли три "золота" у Суперфіналі Світової серії з артистичного плавання 0 0 0
Кабмін збільшив вартість реєстрації торгівельних марок і патентів 0 0 0