Полювання на абітурієнтів: як польські виші заманюють українських студентів

Польські виші зараз буквально полюють на українських абітурієнтів. Оскільки багато своїх поїхали вчитися у Західну Європу. Ректори університетів сусідньої країни не приховують, що хочуть, щоб українці їхали навчатись до них.

У Польщі вже навчається майже 40 тисяч студентів, йдеться у сюжеті "Сніданок з 1+1". З них 10 тисяч звільнені від оплати.Заради цього щороку вигадують різні акції та способи заохотити абітурієнта з України. Відносно новий спосіб - дуальна освіта. Це коли студент одночасно вчиться і працює. А роботодавець сплачує за навчання. Таким чином студент не лише отримує диплом про вищу освіту, а й має на момент випуску 2-2,5 роки досвіду роботи.

Юлія з України живе і працює в Польщі. Кілька років тому приїхала отримувати освіту. Бо вважає польський диплом престижнішим за український. Відтак вибрала один з кращих вишів Польщі - Міжнародний університет логістики і транспорту у Вроцлаві. А ще дізналася про спеціальну програму для студентів - так звану дуальну освіту. Це коли студент навчається і працює водночас. Фірму обирає університет, а перейти на таку систему навчання можуть лише найкращі студенти.За домовленістю між університетом та фірмою, роботодавець запропонував Юлії отримувати гроші на руки, або ж покрити вартість її навчання.

"Я вибрала, щоб він мені платив за навчання", - розповіла дівчина.

Як результат - дівчина самостійно заробила гроші, яких вистачило, щоб оплатити 2 роки універу. А також отримала цінну практику."Не всі предмети були спеціалізованими. Ті предмети, які були спеціалізованими та пов'язаними з логістикою, закупами, транспортом, то так, деякі знання дійсно пригодилися. Але і так, і так практика дає набагато більше, ніж те, що ми вивчаємо без практики і тільки читаємо книжки", - підкреслила вона.

Президент Міжнародного університету логістики і транспорту не приховує - запровадили таку програму, щоб заманити студентів.

"Після першого року найкращі студенти мають право перейти на систему дуальної освіти. Для них формується індивідуальна програма навчання. Відповідно до неї студент 3 дні на тиждень навчається у нас і два дні працює в обраній компанії", - розповідає він.Виш - приватний. Чим більше там студентів, то більше коштів він отримує. Тож абітурієнтів спокушають і іменами компаній, в яких вони зможуть стажуватись - Amazon, DHL, Volkswagen, Still і багато інших. Зарплата всюди різна, але є одна важлива умова.

"За свою роботу студент отримує винагороду, яку ми з компаніями обговорюємо заздалегідь. Проте вона не може бути меншою, аніж вартість навчання в університеті", - зазначив очільник вишу.

Поки що Вроцлав - одне з небагатьох польських міст, де можна знайти подібну систему освіти. Проте є й інші варіанти для студента навчатись безкоштовно. Наразі приблизно 25% всіх українських студентів у Польщі звільнені від оплати за навчання. Решта ж навчається за рахунок батьків або ж знаходить способи підзаробити у вільний від навчання час.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/polyuvannya-na-a...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Усик поділився планами на майбутнє після перемоги над Белью 0 0 0
Потужний нокаут українця і гіркі сльози британця: аналіз бою Усик – Белью 0 0 0
"Вест Хем" без Ярмоленка не зумів перемогти аутсайдера АПЛ 0 0 0
Анастасия Приходько объяснила, чем она как политик будет отличаться от Вакарчука, Лыжичко и Огневич 0 0 0
Без Путіна вони не зможуть, – політичний оглядач 0 0 0
Єврокомісія опублікувала звіт про виконання Україною угоди про асоціацію з ЄС 0 0 0
Валерій Чоботар завоював «срібло» ЧС-2018 з карате 0 0 0
Солари: «Ни у кого нет более переломанного носа, чем у Рамоса» 0 0 0
Олександр Усик нокаутував Тоні Белью - у 8 раунді в британця закінчився бензин 0 0 0
Посилення покарань для водіїв: чи зменшаться ДТП? 0 0 0