Рада підвищила штрафи за "євробляхи" у десятки разів

Верховна Рада ухвалила зміни до Митного кодексу, якими встановлюється більші штрафи за незаконне користування нерозмитненими автомобілями.

За відповідний законопроект №8488 у другому читанні та в цілому проголосували 245 депутатів, 2 висловилися проти.Зокрема, сьогодні за перевищення строку користування авто у режимі транзиту більш ніж на 10 діб штраф складає 8500 гривень. Згідно зі змінами (стаття 470), штрафні санкції за перевищення строку від 10 до 20 діб становить 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривень, більш ніж на 30 діб (а також за втрату чи розкомплектування транспортних засобів) – 170 тисяч гривень або їх конфіскацію за рішенням суду.

Крім того, у статті 481 йдеться про штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення (1 рік) на рівні 17 тис. грн в разі перевищення терміну на 10-20 діб, 85 тис. грн - 30 діб, понад місяць - 170 тис. грн або конфіскація.Ухваленим документом також вносяться зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, де у статті 121 запроваджується штраф за незаконне користування "євробляхою". Перший штраф складатиме 8500 гривень, а повторний протягом року – 17 тисяч гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Норми щодо штрафів набудуть чинності за півроку (180 днів) після набуття чинності змін до Податкового кодексу, які були ухвалені на ранковому засіданні цього ж дня.

"Зазначене дасть змогу для транспортних засобів з іноземною реєстрацією в межах чинного законодавства завершити відповідні митні режими та ввести їх за новими правилами", - наголосили автори змін у пояснювальній записці.Також ухвалені зміни надають повноваження співробітникам Нацполіції зупиняти водіїв на "євробляхах" для перевірки права управління автомобілем і законність переміщення дорогами України.

Для пришвидшеного обміну даними буде створено єдину базу "євроблях", доступ до якої матиме Митна служба, Державна прикордонна служба і Нацполіція.

Крім того, документ встановлює, що митне оформлення автомобілів може здійснюватися у будь-якому органі доходів і зборів України.

Нагадаємо, що 7 листопада власники "євроблях" влаштували масовий протест в урядовому кварталі з вимогою до депутатів ухвалити законопроект про зміни до Податкового кодексу з "народними правками". Зокрема, активісти вимагали прибрати коефіцієнт віку з формули нарахування ставки акцизного податку.

Проте депутати не пристали на вимоги акції, ініційованої ГО "Авто Євро Сила".

Тим не менш формула нарахування акцизу є вигідною для малолітражних автомобілів з бензиновим двигуном, а також для нестарих авто.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/rada-pidvischila...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Вербальное насилие: как ранят слова 0 0 0
"Пустые улицы и заколоченные магазины": блогер показал вымерший Донецк 0 0 0
Прилетів поїсти: біля Сум знайшли птаха із розмахом крил майже 2 метри 0 0 0
Чиновники судяться за поганий ремонт мосту 0 0 0
В зоні ООС загинув український військовий 0 0 0
Ким Чен Ын получил "отличное" письмо от Трампа 0 0 0
Интеграция Беларуси и России. Новый акт старой пьессы 0 0 0
У фіналі Кубка України-2019 з водного поло зіграють львівське «Динамо» і збірна Харківщини 0 0 0
"Прям как Лобода": Барских разозлил сеть обнаженным фото 0 0 0
Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0