Патріарх Філарет попросить Раду перейменувати УПЦ МП

Київський патріархат звернеться до Верховної Ради України з проханням ухвалити закон про єдину православну церкву в Україні. Також йтиметься про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на "Російську православну церкву в Україні".

Про це "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

Предстоятель УПЦ КП розповів, що Київський патріархат вимагатиме, аби РПЦ "не ховалося під назвою Української церкви"."Чого ми будемо вимагати? Це щоб в Україні була одна українська православна церква і щоб РПЦ не ховалася під назвою "українська", будучи по суті російською. І тому ми будемо просити Верховну Раду, щоб вона прийняла закон про те, що в Україні одна українська православна церква, а друга православна церква повинна називатися російською церквою. Тим більше, богослужіння звершують церковнослов’янською мовою, проповідь – російською мовою, захищають інтереси на сході російські", – сказав він.

Філарет також додав, що об’єднана українська церква називатиметься "Українська православна церква", а друга назва буде "Київський патріархат".Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухваленорішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарій. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.15 жовтня Російська православна церква заявила про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. 

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/patriarh-filaret...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Гусак свині — не баран капусті 0 0 0
Росія влаштовуватиме провокації 0 0 0
Росія хотіла очолити Константинополь, а стала розкольником, – політолог 0 0 0
Автокефалія для України: в УПЦ МП пояснили, чому розколу у православному світі не буде 0 0 0
Для яких цілей Москва пішла на розрив з Константинополем 0 0 0
РПЦ має намір призупинити служіння в Храмі гробу Господнього у Єрусалимі 0 0 0
"Порадили не йти у балерини через високий зріст. Це була трагедія" 0 0 0
У Криму залишилося п'ять священиків Київського патріархату 0 0 0
Петро Порошенко: Ініціатива передати Андріївську церкву погоджена з церковними ієрархами 0 0 0
Автокефалія Української церкви не означає розколу православ'я - священик РПЦ 0 0 666