Патріарх Філарет попросить Раду перейменувати УПЦ МП

Київський патріархат звернеться до Верховної Ради України з проханням ухвалити закон про єдину православну церкву в Україні. Також йтиметься про зміну назви Української православної церкви Московського патріархату на "Російську православну церкву в Україні".

Про це "Радіо Свобода" заявив предстоятель УПЦ КП Філарет.

Предстоятель УПЦ КП розповів, що Київський патріархат вимагатиме, аби РПЦ "не ховалося під назвою Української церкви"."Чого ми будемо вимагати? Це щоб в Україні була одна українська православна церква і щоб РПЦ не ховалася під назвою "українська", будучи по суті російською. І тому ми будемо просити Верховну Раду, щоб вона прийняла закон про те, що в Україні одна українська православна церква, а друга православна церква повинна називатися російською церквою. Тим більше, богослужіння звершують церковнослов’янською мовою, проповідь – російською мовою, захищають інтереси на сході російські", – сказав він.

Філарет також додав, що об’єднана українська церква називатиметься "Українська православна церква", а друга назва буде "Київський патріархат".Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було ухваленорішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарій. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.15 жовтня Російська православна церква заявила про розрив відносин з Константинопольським патріархатом. 

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/patriarh-filaret...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

"Чи санітарів викликати, чи поліцію" - в Росії розвінчали міфи Кремля про суперзброю 0 0 0
Не підлаштовуюсь під суперницю, сама обираю темп бою, – каратистка Галина Мельник 0 0 0
У Перемишлянах вшанують пам’ять блаженного о.Омеляна Ковча 0 0 0
На Миколаївщині продавець телефону замість грошей отримав удар молотком 0 0 0
Серце спаленого єритика не згоріло 0 0 0
Підсумки 20.03: Санкції проти РФ і підпал Roshen 0 0 0
В мережі опублікували перші фото Геральта зі знімального майданчика "Відьмака" 0 0 0
Итоги 20.03: Санкции против РФ и поджог Roshen 0 0 0
Аваков закликав поважати російськомовних українців 0 0 0
Аваков розповів про причини конфлікту з Порошенком 0 0 666