Пухлину головного мозку видалили через ніс

 Звернувся до нашої клініки 35-річний чоловік зі Львова. Протягом року у нього настільки погіршився зір, що міг читати лише великі літери, розповідає Ігор Курілець із Міжнародного центру нейрохірургії.
 Спочатку він пішов до офтальмологів, продовжує. Ті подивилися і сказали, що із зором усе нормально. Відправили чоловіка на магнітно-резонансну томографію. МРТ показало пухлину зав­більшки із середнє яблуко, яка тиснула на зорові нерви. Називається аденома гіпофіза. Вона часто буває маленька, але не в цьому випадку. Якщо таку не оперувати, це призведе до неминучої сліпоти.
Видалити пухлину українським нейрохірургам допомагали американські лікарі Люк Томич і Джон Форбс. Протягом двох тижнів вони проводили консультації та робили операції в Міжнародному центрі нейрохірургії.
 Є кілька підходів, як видалити аденому гіпофіза. Один із них нам показав Джон Форбс, каже Курілець. Новим методом є ендоскопічне видалення пухлини через ніс. Ці операції є міні-інвазивними. Дозволяють не виконувати трепанації черепа і не травмувати додатково мозок.
Такі хірургічні втручання є високотехнологічними. Потребують декількох видів ендоскопів, подовжених мікроінструментів.
 Це правильний підхід до пухлини, оскільки аденома гіпофіза розташована під нервами. Оперувати починаємо знизу через ніс, виходимо на пухлину і звільняємо зорові нерви.
Операція тривала 6 год. Після неї зір пацієнта одразу покращився.
 Коли є така пухлина, зволікати не можна. Зорові нерви чутливі. Втрачений зір навіть після видалення аденоми може не відновитися, додає Курілець.
Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою.
­Центральна ­клініка, м. Київ, вул. Лип­сь­ка, 11,
тел. 0(44) 592 68 78;
м. Кременчук, лікарня "Нафтохімік", вул. Свіштовська, 3,
тел. 0(99) 309 20 21;
м. Стрий, вул. Ольги Басараб, 15, тел. 0(67) 891 00 00.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/health-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter