У Раді Європи вперше заговорили про виключення Росії з лав організації

Якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд під час виступу на дебатах про майбутнє організацї, повідомляє у середу, 10 жовтня, "Європейська правда".Генеральний секретар нагадав, що статут дозволяє накладати додаткові санкції на державу, яка не платить членські внески. У цьому разі Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи, КМРЄ) може припинити участь Росії у роботі ПАРЄ та самого КМРЄ.

Ягланд висловив впевненість, що у разі продовження неплатежів ці санкції необхідно буде накласти.

"За статутом, якщо держава не платить два роки, застосовується стаття 9. Два роки (російських неплатежів) настануть в червні наступного року. І я вважаю, що після цього Комітет міністрів не просто може, а має застосувати цю статтю... Не можна бути наполовину членом, наполовину ні, це було би катастрофою для всієї конвенції", - заявив він.Ягланд також вперше публічно припустив, що внаслідок конфлікту Росія може взагалі залишити організацію; досі генсек категорично виключав таку можливість. "Якщо стане ясно, що Росія виходить, то я невідкладно запропоную Комітету міністрів відкоригований бюджет Ради Європи", - заявив він.

Ягланд також повідомив, що планує офіційно представити цю позицію на зустрічі Комітету міністрів в кінці поточного тижня.Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська Асамблея Ради Європи відхилила доповідь щодо повноважень делегацій, слухання якого просували представники Росії. Це означає, що РФ не буде повернута в ПАРЄ наступного року – отже, українська позиція перемогла у Страсбурзі.

Віце-спікер російської Держдуми Петро Толстой у відповідь на таке рішення звинуватив ПАРЄ в недієздатності.

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/u-radi-yevropi-vpers...

Самые важные новости дня с facebook & twitter