Діаспора у США закликає Палату представників визнати Голодомор геноцидом українського народу

Нижній палаті американського Конгресу слідом за рішенням Сенату США варто визнати Голодомор актом геноциду українського народу.

Таку думку висловив президент Світового конгресу українців Євген Чолій, коментуючи ухвалення Сенатом США резолюції про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 років геноцидом українського народу, - пише Укрінформ.

“Світовий конгрес українців щиро дякує Сенату США за цю історичну резолюцію, вітає з цим досягненням у визнанні Голодомору українську діаспору в Штатах на чолі з Українським Конгресовим комітетом Америки та настійно закликає Палату представників США зробити подібне визнання на пошану жертв Голодомору”, - сказав Чолій.

Як повідомлялося, минулого тижня Сенат американського Конгресу прийняв резолюцію, яка підтвердила висновки Урядової комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про "геноцид проти українців". Резолюція також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.У документі також висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії українського народу.Нагадаємо, у червні американський штат Огайо визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу. Нині Голодомор визнано геноцидом у 12 американських штатах.

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/diaspora-u-ssha-zakl...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Українське поле на канадському цвинтарі. ФОТО 0 0 0
В Україні зросла кількість одержувачів субсидій 0 0 0
10 новорічних фільмів, які зроблять настрій казковим 0 0 0
Які медичні послуги можна буде отримати безоплатно у 2019 році 0 0 0
У Чехії на шахті стався вибух метану: є загиблі 0 0 0
В Германии запретили публиковать в интернете сделанные в музеях фото 0 0 0
Усика визнали найкращим боксером року за версією ESPN 0 0 0
Епіфаній подякував США за підтримку 0 0 0
Митрополит Епіфаній зустрівся з послом США в Україні 0 0 0
Кримський «суд» відмовив надати перекладача українському моряку 0 0 0