Потужні вибухи на військовому складі біля Ічні: рух транспорту й літаків закрили, евакуювали вже 10 тисяч людей

Вночі біля Ічні на Чернігівщині зайнявся військовий склад. Про це нині місцеві жителі повідомляють у соцмережах.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Поки що інформації небагато. О пів на четверту ранку в Мережі з'явились повідомлення про потужні вибухи і зарево, яке видно за десятки кілометрів. Люди припустили, що зайнявся військовий склад неподалік. Адже вибухи лунали один за одним.

Місцеві жителі розповіли ТСН, що вже розпочалася офіційна евакуація людей. Потужні вибухи тривають.

«У нас чутно вибухи, зарево видно, розлітаються снаряди в усі боки. Чутно було, що полетіли туди літаки. А так люди розбігаються у різні сторони».

Інформацію про вибухи вже підтвердили у Міністерстві оборони України. Поки що у текстовому вигляді - на офіційному сайті. Там зазначено, що вибух на технічній території стався на 6-му Арсеналі. Масштаби події поки не називають, але підтвердили інформацію про офіційну евакуацію людей з навколишніх населених пунктів. Надзвичайники розгорнули оперативний штаб. Місцевість очепили. Також, кажуть військові, посилили охоронні заходи уздовж лінії державного кордону.

«Перебуваю на місці надзвичайної події в районі населеного пункту Ічня, де стався вибух на технічній території. Розгорнули штаб ліквідації, наявними силами та засобами проводяться відповідні обмежувальні заходи на всій території Чернігівської області та вздовж державного кордону», - написав у Facebook начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко.

У Державній службі з питань надзвичайних ситуацій повідомили, що інформація про пожежу та вибухи території 6-го Арсеналу (ВЧ А-1479) Міністерства оборони поблизу селища Дружба у Ічнянському районі Чернігівської області надійшла сьогодні о 03:40. Загальна територія 6-го Арсеналу становить близько 682,6 гектара, з них технічна територія – 402 гектари.

«Організовано евакуацію населення з зони можливого ураження. До евакуації залучено автотранспорт. Евакуйовано близько 10 тис. осіб. Від 04:22 закрито повітряний простір в радіусі 20 км. Рух залізничного та автомобільного транспорту призупинено. Організовано роботу оперативного штабу. Піднято за тривогою підрозділи ДСНС, Нацполіції та Нацгвардії. У МВС створено оперативні резерви з Нацполіції та Нацгвардії», - уточнили в ДСНС.

До місця події направили 220 осіб особового складу і 60 одиниць техніки ДСНС, у тому числі 21 піротехнічний розрахунок загальною чисельністю 105 осіб та 39 одиниць техніки, посилені наряди Нацполіції з Києва та Київської області кількістю 150 осіб та Нацгвардії - 100 осіб з підготовленими бронегрупами для патрулювання місця події.

У соціальних мережах люди гуртуються надавати допомогу тим, хто виїжджає з зони лиха.

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області повідомила про заборону руху такими дорогами державного значення:

- дорога Р-68 Талалаївка - Ічня - Тростянець - Сокиринці - /Н-07/ від Талалаївки в сторону Ічні і від Парафіївки в бік Ічні;

- дорога Т-25-27 Новий Биків - Ічня від перехрестя з дорогою Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин у бік Хаєнки-Монастирища-Ічні;

-  дорога Т-25-24 Борзна-Ічня-Прилуки зі сторони Плисок у сторону Ічні і зі сторони дорогои Н-07 до Ічні.

Станом на 06:30 вільний проїзд дорогами М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, Р-67 Чернігів-Ніжин-Прилуки-Пирятин, Н-07 Київ-Суми-Юнаківка в обох напрямках.

Нагадаємо, за останні десять років - це вже шостий вибух на складах боєприпасів. І четвертий - за час війни. Рік тому понад 30 тисяч людей евакуювали через вибухи в Калинівці на Вінничині. Тоді розірвалося близько 100 тонн боєприпасів. За тиждень до цього вибухали військові склади біля села Малоянісоль неподалік Маріуполя. У березні 2017-го через розриви на складах у Балаклеї на Харківщині вивезли 20 тисяч людей з дев’яти населених пунктів. У жовтні 2015-го вибухали склади у Сватовому на Луганщині. У серпні 2008-го - у Лозовій за 150 кілометрів від Харкова. Найтрагічнішими стали події у Новобогданівці. У травні 2004-го внаслідок вибухів артилерійських снарядів загинуло п’ятеро людей, близько сотні зазнали поранень.

Читать польностью: https://tsn.ua/ukrayina/potuzhni-vibuhi-...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0