Порошенко: Я гарантую захист священиків і вірян, які вийдуть з-під Москви

Держава поважатиме вибір тих, хто після Томосу вирішить залишитися в структурі Російської православної церкви.

Про це заявив президент України під час щорічного послання про внутрішнє і зовнішнє становище України перед парламентом."Я гарантую, що держава поважатиме вибір тих, хто залишиться в тій церковній структурі, яка зберігатиме єдність з Російською православною церквою. І називати її так само і буде - для того, щоб полегшити розуміння", - зазначив він.

Також Порошенко наголосив, що вірян та священиків, які вирішать вийти зі структури РПЦ, не варто залякувати, адже держава гарантує їхній захист.

"Але в той же час я гарантую, що держава захистить - не треба їх лякати - права тих священиків і вірян УПЦ Московського патріархату, які добровільно ухвалять рішення вийти з-під Москви для того, щоб разом з іншими православними творити єдину помісну православну українську церкву", - заявив глава держави.

Нагадаємо, 17 вересня екзархи Вселенського Патріархату архієпископ Даниїл Памфілійський та єпископ Іларіон Едмонтонський на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії. 

Читать польностью: https://tsn.ua/politika/poroshenko-ya-ga...

Самые важные новости дня с facebook & twitter