Побічний ефект мегаполіса – сліпота на людей

Коли повертаєшся до Києва після кількох днів відсутності, довго не можеш знову зрозуміти, чому всі ці люди ходять так близько до тебе. Думаєш, чому вони так не поважають свій і твій особистий простір, чому на ескалаторі в метро вмикають гучно найтупішу музику на своєму телефоні, чому співають у натовпі – невже тут самі неадеквати зібралися?

Є таке явище – рекламна сліпота: коли дикої стихійної реклами настільки багато, що мозок людини автоматично вважає її за сміття і не допускає до уваги. Тобто всі ваші вивіски, що перекрикують одна одну, – це шум, з якого ніхто не виокремлює слова, це неефективно.

Читайте також: Берлін – це правильний Київ. ФОТО

У мегаполісах, подумалося мені, розвивається подібна сліпота – сліпота на людей. Їх завжди настільки багато, й так рідко зустрінеш знайомих, що якось автоматично перестаєш зважати на них. Доки на ногу не наступлять чи не полізуть під пальто у транспортній тисняві звісно. А тут виникає якесь дивне збайдужіння до найсвятішого – що люди скажуть.

У великих містах нецікаво вдягатися епатажно – це насправді нікого тут аж так не вражає. Це відчудження додає нам відчуття самотності, бо у великому місті – ти самотній у натовпі, у малому – ти завжди мимоволі стаєш частиною хай навіть ситуативного колективу, байдуже, хочеш цього чи ні. Чому в маленьких містах жінки завжди мусять мати вигляд при повному параді – в них постійно зависокий шанс зустріти як не колишнього, так майбутнього, найзапеклішу подружку чи ще когось, на чию думку треба зважати. У великому місті хоч бігуді в метро не знімай – невелика справа.

Читайте також: Горизонтальний Копенгаген: Данія – країна рівних і рівності

Або, наприклад, роздягалка у спортклубі та якась панна, що вважає себе доглянутою, дістає балончик дезодоранта і щедро зрошує ним себе всю, забуваючи, що за 10 см сидять інші, й цей спрей прямісінько виїдає їм очі легені та мозок. Хочеться сваритися. Та це в неї не зі зла й не навмисне, це побічний ефект мегаполіса – сліпота на людей. Коли просто на них не зважаєш.

Від неї добре допомагають подорожі – коли змінюєш різкість та фокус. Коли дивишся на все уважно і знову починаєш бачити. Людей у натовпі, а не натовп із людей, наприклад. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Читать польностью: https://uainfo.org/blognews/1537031870-p...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Столицу Московии захлестнула мощная волна сероводорода 0 0 0
Топ-8 новин за 19 жовтня: світові події п'ятниці 0 0 0
Суд у США призначив дату вироку для Манафорта 0 0 0
"Люди на это не пойдут!" Цимбалюк раскусил план Путина по Донбассу 0 0 0
Жителі міста онлайн обиратимуть локації для графіті 0 0 0
Смертельна ДТП за участю Зайцевої: через що у Харкові почнеться повстання 0 0 0
Медики подсказали, как снизить давление без лекарств 0 0 0
Из-за существующих в украинском законодательстве пробелов у каждого может быть неограниченное количество гражданств 0 0 0
Моторошна аварія в Індії – 59 загиблих 0 0 0
"Була закладка": у ГПУ заявили, що перед вибухами під Ічнею бачили підозрілих людей у камуфляжі 0 0 666