Найстаріший столичний інститут носив ім'я російського імператора

У Києві відкрили Київський політехнічний інститут 12 вересня 1898 року. Тоді він носив ім'я імператора Олександра Другого.
25 листопада 1896 у Києві відбулася нарада, в якій взяли участь професори Київського університету, представники міських властей, адміністрації Південної залізниці, інженери, промисловці. Вирішено заснувати в Києві вищий технічний навчальний заклад політехнічний інститут з механічним, інженерним, хімічним і агрономічним відділеннями.
Для будівництва інституту міська влада запропонувала декілька ділянок у різних районах міста. Після ретельного ознайомлення комісія вибрала ділянку площею 38 десятин, що простяглася вздовж Брест-Литовського шосе. Із восьми проектів, поданих на конкурс, комісія відібрала проект, розроблений академіком архітектури Г.С. Кітнером.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-5 найкращих вузів України
Ще в червні 1898 р. було оголошено перший прийом заяв до інституту. Відповідно до Статуту, до вступних іспитів допускалися всі бажаючі, які мали атестат про закінчення гімназії, реального училища або інших середніх навчальних закладів, що прирівнювалися до гімназії. Поза конкурсом зараховувалися абітурієнти, які вже закінчили інші вузи. Термін навчання в інституті складав чотири роки (вісім семестрів). Система навчання курсова.
Першим директором КПІ був видатний учений в галузі механіки, теорії міцності і графостатики професор Кирпичов. Перший випуск 90 інженерів відбувся у 1903 році. У початковий період найбільший випуск був у 1910 р. 255 чол., найменший - в 1905 р. - 4 чол. До 1917 р. інститут закінчило 2815 осіб. В 1930 році КПІ було реорганізовано і створено на його базі 8 окремих інститутів. В 1934 р. три із них - енергетичний, хіміко-технологічний та машинобудівний - були об'єднані під назвою "Київський індустріальний інститут" (КІІ). В 1941-1944 pp.
Наказом Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич від 17 серпня 2016 року університету присвоєно ім'я його колишнього студента, видатного авіаконструктора ХХ століття І.І.Сікорського.

КПІ входить до 4% найкращих університетів світу, за версією міжнародних рейтингів QS і Webometrics. В університеті працюють 19 факультетів, 9 навчально-наукових інститутів, декілька науково-дослідних інститутів і наукових центрів. Здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів, кандидатів і докторів наук. На території університету розташовані 20 гуртожитків, в яких проживає понад 13 тис. студентів.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/history/_najs...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

''Помним Россию'': в Раде забили тревогу из-за ''интервенции'' Венгрии 0 0 0
Знайшли причину раптової зупинки серця під час занять спортом 0 0 0
Російських пранкерів зробили персонами нон-грата 0 0 0
Художниця створює об'ємні картини зі скла та коштовного каміння 0 0 0
ЗМІ: Британія створить кібервійська на фоні загрози з боку Росії 0 0 0
Кіберпідрозділ для протидії Росії створять у Великій Британії 0 0 0
Суицидальное танго втроем: пат Венесуэлы, России и Китая 0 0 0
В США мать для воспитания сына выбрала отпрыску «назидательную» футболку     0 0 0
Де Росси: «Рома» деморализована» 0 0 0
''Ребенок, чье имя нельзя называть'': на свадебном фото заметили Волан-де-Морта 0 0 0