Немає диму без вогню: кому вигідні пожежі в історичних будівлях Києва

Ціни на столичні квадратні метри б'ють усі рекорди по країні та ще й змушують битися між собою забудовників. Вільних клаптиків землі, а особливо у центральних районах Києва майже не залишилось, скрізь тотальна забудова.
Проте є чимало старих дорадянських будівель на 2-3 поверхи, які у свій час віддали у приватні руки. Перебудувати їх на хмарочоси заважає одна деталь – охоронний статус пам'ятки архітектури. За дивним збігом останнім часом ці будинки й палають.
Логічно, що власнику, якому не потрібна історична цінність, набагато легше – зруйнувати будинок. І потім побудувати черговий хмарочос. Але зробити це треба так, щоб і самому вийти сухим із води.
Здається, ідеальний варіант – це пожежа, а точніше – підпал. Хоча правоохоронці ще жоден з випадків не кваліфікували як свідомий злочин. У червні 2017 року у центрі столиці палав колишній гастроном.
Пожежа столичному ЦУМі
Архітектори нарікають, що старий Київ намагаються знищити.
Останній квартал, по парній стороні Хрещатика, там, де знаходиться готель "Кане" та центральний гастроном – це унікальна територія. Це квартал єдиний, який зберігся після Другої світової війни, – заявив віце-президент спілки архітекторів України Олена Олійник.
"На пам’ятки розповсюджується особливий режим охорони, їх не можна перебудовувати, їх не можна надбудовувати. Щодо них дозволяється лише реставрація – це здається дуже невигідним, зокрема, у випадку центрального гастроному, який заввишки три поверхи. Власність є, а що з нею зробити власник не знає", – сказала депутат Київради Ольга Балицька.
Колишній гастроном зараз у власності приватної фірми "АБ інвестиції та розвиток". Хоча її коріння походить далеко на офшорні Віргінські острови. Після пожежі компанія відповідально заявила: будуть відновлювати 3-поверховий будинок в історичних межах і розмірах.
За даними відкритих реєстрів, з моменту реєстрації одним із співзасновників фірми значився такий собі Павло Пагиба – екс-депутат Київради від партії "Наша Україна". Ще один співзасновник – юридична особа із коренем АРГО ( "Арго трейдинг ЛТД"), інтереси якої представляє в Україні екс-депутат Київради Володимир Дейнега.
Брати Супруненки
Та у цій історії варто відзначити ще і братів Супруненків – колишнього зятя Черновецького – В'ячеслава Супруненка та нинішнього нардепа від "Волі Народу" Олександра Супруненка.
За даними в ЗМІ, з 2008 по 2009 рік вони були серед власників будівлі гастроному. Утім юридично вони і зараз претендують на цей об'єкт. З 2015 року гастроном закладений в іпотеку в непримітному чернігівському банку "АСВІО БАНК". За офіційними даними, акціонерами банку є брати Супруненки.
Але втілити у життя такий проект перебудови наближеним до Черновецького не пощастило. Так вийшло, що один склад Мінкульту часів Януковича варварський проект спочатку затвердив, а вже наступний – сам же його і скасував.
У 2016 році була зібрана комісія, яка прийняла рішення про скасування через те, що там були порушення норм законодавства, на об'єкті культурної спадщини не можливо робити реконструкцію, – розповів начальник управління охорони культурної спадщини Мінкульту Олександр Єпіфанов.
І поки там на верху домовлялися, будинок простоював аж до літа 2017 року, коли над Хрещатиком здійнялись величезні клуби диму.
За фактом пожежі відкрили кримінальне провадження. Встановлено, що з 25 травня 2017 року невідомі особи декілька днів ходили по крівлі будинку з балоном червоного кольору з написом "Пропан" та за допомогою грілки розправляли покриття горища.
А 20 червня 2017 року було чітко чути, що на горищі  будинку також проводились ремонтні роботи. Ніяких нових подробиць щодо підозрюваних і досі невідомо. Після пожежі: на власників накладено припис – відреставрувати будинок, але такі приписи не надто ефективні.
Натомість активна спільнота Києва переконана, самопідпал – це ідеальна схема, щоб зняти з будинка охоронний статус і перебудувати його.
Більше про пожежі в історичних будівлях – дивіться у програмі.

+Відео

Читать польностью: https://24tv.ua/nemaye_dimu_bez_vognyu_k...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Гороскоп на 27 травня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Близько 600 пожежників намагаються загасити лісову пожежу на заході Канади 0 0 0
В Украине дети до сих пор – крепостные 0 0 0
Міністра культури Аджарії звільнять через російський прапор 0 0 0
Ле Пен вимагає від Макрона розпуску парламенту Франції 0 0 0
Вибори до ЄП: прогноз розподілу місць 0 0 0
Російський патріарх Кирил: РПЦ будує по три храми на добу 0 0 0
Рейган vs Зеленский 0 0 0
Хитра система: чому в Китаї немає боргів за послуги ЖКГ? 0 0 0
Під Києвом відтворили історичний бій проти більшовиків 1920-го року 0 0 0