Віденських блакитних кролів цінують за колір хутра

Гігантських кролів вирощує на племінній фермі 21-річний Олег Сисак із села Слобідка Козівського району Тернопільської області. Має 80 голів тварин. Розводить дві породи бельгійськй велетень і віденський блакитний. Продає на виставках або в інтернеті.
 Вирощую кролів більш як дев'ять років, розповідає Олег. Професійно два. Почалося все, коли дід подарував кролів. Тоді став ходити на виставки й купив першого породистого за 500 гривень.
Фландр, або бельгійський велетень, має товсті щоки, довгі тулуб і вуха. Вага досягає 710 кг. Порода стійка до хвороб. Бувають чотирьох кольорів сірого, блакитного, сіро-блакитного й жовтого.
 Бельгійські велетні вразили зовнішністю. У них масивна голова й сильні лапи. Але найбільша краса велетенські вуха. Що вони довші то міцніший кріль. Із двомісячного віку щомісяця набирають до 1,5 кілограма ваги. У півтора-два роки важать 15 кілограмів. Зараз найбільша самиця має 9,6 кілограма.
Віденські блакитні кролі виростають меншими до 5 кг. Їх цінують за колір хутра. Живуть сім-дев'ять років. Особливі тим, що кролиці турботливі матері.
Потребують такого ж догляду, як і кролі українських порід. Фермер годує їх сіном із люцерни й конюшини та зерносумішшю з ячменю, вівса, пшениці, кукурудзи й соняшнику. Вирощує рослини сам.
 Кролик тендітна тварина. Люди переважно годують їх зерном без комбікорму. Так він не може рости й розмножуватися повноцінно. Я додаю гранульований корм "Кремікс", що містить комплекс необхідних вітамінів.
Тримає кролів у клітках надворі. Із похолоданням переводить їх у хлів, де облаштовує вентиляцію.
 Без вакцинації хворітимуть. Починаючи із 45-го дня життя і що три-шість місяців роблю сам щеплення від основних кролячих недуг міксоматозу та геморогічки. Двічі на рік восени й навесні дезінфікую клітки препаратами, що вбивають бактерії та віруси.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Людмила Фіцак виграла комплект постільної білизни 0 0 0
Біль у коліні лікують за методикою лікаря Панчишина 0 0 0
Біопрепарат допомагає підготуватися до зими 0 0 0
Повернулася з Польщі без грошей і без чоловіка 0 0 0
"Нехай чиновники самі на 4,2 тисячі гривень проживуть!" 0 0 0
Децентралiзацiя для українцiв: якою вона повинна бути 0 0 0
Ортоплазма допоможе при артрозах та остеохондрозі 0 0 0
На Київ чекають потужні зливи і снігопади 0 0 0
ЗМІ: Британія створить кібервійська на фоні загрози з боку Росії 0 0 0
Розмір штрафу за непристібнутий пасок не має значення. Підвищення призведе лише до більшої корупції 0 0 0