Віденських блакитних кролів цінують за колір хутра

Гігантських кролів вирощує на племінній фермі 21-річний Олег Сисак із села Слобідка Козівського району Тернопільської області. Має 80 голів тварин. Розводить дві породи бельгійськй велетень і віденський блакитний. Продає на виставках або в інтернеті.
 Вирощую кролів більш як дев'ять років, розповідає Олег. Професійно два. Почалося все, коли дід подарував кролів. Тоді став ходити на виставки й купив першого породистого за 500 гривень.
Фландр, або бельгійський велетень, має товсті щоки, довгі тулуб і вуха. Вага досягає 710 кг. Порода стійка до хвороб. Бувають чотирьох кольорів сірого, блакитного, сіро-блакитного й жовтого.
 Бельгійські велетні вразили зовнішністю. У них масивна голова й сильні лапи. Але найбільша краса велетенські вуха. Що вони довші то міцніший кріль. Із двомісячного віку щомісяця набирають до 1,5 кілограма ваги. У півтора-два роки важать 15 кілограмів. Зараз найбільша самиця має 9,6 кілограма.
Віденські блакитні кролі виростають меншими до 5 кг. Їх цінують за колір хутра. Живуть сім-дев'ять років. Особливі тим, що кролиці турботливі матері.
Потребують такого ж догляду, як і кролі українських порід. Фермер годує їх сіном із люцерни й конюшини та зерносумішшю з ячменю, вівса, пшениці, кукурудзи й соняшнику. Вирощує рослини сам.
 Кролик тендітна тварина. Люди переважно годують їх зерном без комбікорму. Так він не може рости й розмножуватися повноцінно. Я додаю гранульований корм "Кремікс", що містить комплекс необхідних вітамінів.
Тримає кролів у клітках надворі. Із похолоданням переводить їх у хлів, де облаштовує вентиляцію.
 Без вакцинації хворітимуть. Починаючи із 45-го дня життя і що три-шість місяців роблю сам щеплення від основних кролячих недуг міксоматозу та геморогічки. Двічі на рік восени й навесні дезінфікую клітки препаратами, що вбивають бактерії та віруси.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Розповіли, що чоловіки найбільше цінують у жінках 0 0 0
Гороскоп на 18 листопада для всіх знаків зодіаку 0 0 0
«З нами обходяться як з окупованою країною»: Шредер розкритикував торгову політику США 0 0 0
Сумська та Боклан вразили перевтіленням у "Кріпачці" 0 0 0
Трамп порівняв пожежі в Каліфорнії з "монстром" 0 0 0
Як мала виглядати гривня: ескізи 1990-х 0 0 0
Герхард Шредер розкритикував торгову політику США 0 0 0
Знайдено субмарину San Juan: в Аргентині оголошено траур 0 0 0
Путін таємно з'їздив у монастир 0 0 0
"Ми звикли помирати" - психолог поділився секретом успіху 0 0 0