Віденських блакитних кролів цінують за колір хутра

Гігантських кролів вирощує на племінній фермі 21-річний Олег Сисак із села Слобідка Козівського району Тернопільської області. Має 80 голів тварин. Розводить дві породи бельгійськй велетень і віденський блакитний. Продає на виставках або в інтернеті.
 Вирощую кролів більш як дев'ять років, розповідає Олег. Професійно два. Почалося все, коли дід подарував кролів. Тоді став ходити на виставки й купив першого породистого за 500 гривень.
Фландр, або бельгійський велетень, має товсті щоки, довгі тулуб і вуха. Вага досягає 710 кг. Порода стійка до хвороб. Бувають чотирьох кольорів сірого, блакитного, сіро-блакитного й жовтого.
 Бельгійські велетні вразили зовнішністю. У них масивна голова й сильні лапи. Але найбільша краса велетенські вуха. Що вони довші то міцніший кріль. Із двомісячного віку щомісяця набирають до 1,5 кілограма ваги. У півтора-два роки важать 15 кілограмів. Зараз найбільша самиця має 9,6 кілограма.
Віденські блакитні кролі виростають меншими до 5 кг. Їх цінують за колір хутра. Живуть сім-дев'ять років. Особливі тим, що кролиці турботливі матері.
Потребують такого ж догляду, як і кролі українських порід. Фермер годує їх сіном із люцерни й конюшини та зерносумішшю з ячменю, вівса, пшениці, кукурудзи й соняшнику. Вирощує рослини сам.
 Кролик тендітна тварина. Люди переважно годують їх зерном без комбікорму. Так він не може рости й розмножуватися повноцінно. Я додаю гранульований корм "Кремікс", що містить комплекс необхідних вітамінів.
Тримає кролів у клітках надворі. Із похолоданням переводить їх у хлів, де облаштовує вентиляцію.
 Без вакцинації хворітимуть. Починаючи із 45-го дня життя і що три-шість місяців роблю сам щеплення від основних кролячих недуг міксоматозу та геморогічки. Двічі на рік восени й навесні дезінфікую клітки препаратами, що вбивають бактерії та віруси.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/people-newspa...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Roland Garros: Козлова та Світоліна вийшли до другого кола 0 0 0
На Миколаївщині чоловік із вадами кинувся під потяг 0 0 0
У БПП пояснили, навіщо Коломойському дефолт України 0 0 0
У «Демальянсі» назвали дурницею ідею Вакарчука не брати колишніх депутатів у список 0 0 0
Скільки влітку потрібно пити води 0 0 0
Саморобна плитка економить половину витрат 0 0 0
Міжхребцеві грижі випадають від тяжкої праці 0 0 0
Розчин від плодожерки перевіряють цвяхом 0 0 0
Гороскоп на 27 травня для всіх знаків зодіаку 0 0 0
Ле Пен вимагає від Макрона розпуску парламенту Франції 0 0 0