"Пекельний білль": усі деталі нового законопроекту в США, який може "вбити" російську економіку

Після зустрічі президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна 16 липня у Гельсінкі американські сенатори зрозуміли, що справу потрібно брати в свої руки. На прес-конференції Трамп публічно засумнівався у висновках власної розвідки щодо російського втручання в американські вибори та довірився у цьому питанні Путіну. За що й отримав потужний шквал критики на батьківщині.

Згодом він почав виправдовуватися, але процес пішов – американські конгресмени засвоїли урок про те, що навряд чинний президент США жорстко ставитиметься до Росії, а тому розпочали роботу над власним законопроектом, який вони вже охрестили "Біллем із пекла".Спільний проект шести сенаторів – республіканців Ліндсі Грема, Джона Маккейна, Корі Гарднера та демократів Боба Менендеза, Бена Кардіна та Джина Шахіна був представлений 2 серпня. Документ на сайті американського Конгресу досі не опублікований, однак його копія потрапила у розпорядження російського видання "КоммерсантЪ". Понад 100 сторінок тексту спрямовані, насамперед, на президента США Дональда Трампа, якого сенатори хочуть змусити набагато жорсткіше ставитися до Росії. Але найголовніше – законопроект передбачає величезну кількість нововведень, що стосуються санкцій проти Росії та боротьби з її агресією.

ТСН.ua проаналізував текст документу та обрав найважливіші деталі нового санкційного законопроекту в США:


заборона найбільшим російським банкам проводити доларові операції в США;
створення окремого "санкційного офісу в Держдепі";
санкції проти росіян, які здійснюють зловмисні дії в кіберпросторі;
об'єднання всіх санкцій проти РФ в єдиний механізм;
заборона на будь-які операції з російським держборгом;
пошук у всьому світі особистих активів та майна Володимира Путіна;
аналіз на можливість внесення Росії до списку держав-спонсорів тероризму.


Стосунки США та НАТО

Передусім сенатори прагнуть законодавчо закріпити можливі умови виходу США із Північноатлантичного альянсу. Після погроз Трампа про такі дії, НАТО почало сумніватись у підтримці Штатів країн-членів, а тому в Конгресі хочуть обмежити вплив американського президента на такі рішення, а також поліпшити стосунки із союзниками по Альянсу. Законопроект передбачає заборону на фінансування спроб будь-якого представника США вивести країну з НАТО. Але зберігається механізм такого можливого виходу в разі, якщо за це проголосують дві третини Сенату.Окрім цього, сенатори прагнуть і посилити взаємодію з Альянсом. Так, передбачається, що держсекретар США разом із міністром оборони кожні 90 днів подаватимуть до профільних комітетів Конгресу доповідь про "загрози, з якими стикається НАТО". У цій доповіді також мусять зазначатися варіанти "коректування обов’язків США перед НАТО з метою відповіді на нові загрози та виклики з боку уряду РФ". Є ще одна цікава деталь – законопроект згадує про можливість безоплатної передачі надлишкового озброєння США країнам-союзникам – голова Пентагону мусить обговорювати таку можливість із держсекретарем США.

Зобов’язання президента США

Сенатори у своєму законопроекті фактично закликають Трампа активніше використовувати свої повноваження для підтримки санкцій проти Росії, зокрема у галузі протидії втручанню уряду РФ або інших іноземців у діяльність держустанов США та демократичні процеси в країні.

Є також і конкретні заклики щодо міжнародних заяв – сенатори прагнуть законодавчо змусити Трампа публічно закликати Росію повернути Крим Україні та припинити підтримку бойовиків на Донбасі. Крім цього, у законопроекті йдеться і про підтримку так званих квазідержавних утворень та сепаратистів у Грузії та Молдові. Неабияка частина стосується і Сирії – Трамп повинен закликати Москву припинити підтримку режиму сирійського президента Башара Асада, який "продовжує здійснювати воєнні злочини".

Зобов’язання Державного департаменту США

Основною метою законопроекту є об’єднання всіх антиросійських санкцій (санкції через агресію в Україні, "Закон Магнітського", розслідування щодо втручання РФ в американські вибори і  т.д.) в один механізм. Для цього планується створити в уряді США окремий так званий санкційний координаційний офіс, який і займатиметься цим питанням, а також координацією їх з іншими світовими країнами та структурами.Окрім цього планується також створити Національний об’єднаний центр для відповіді на гібридні загрози, який займатиметься боротьбою із загрозами з боку Росії в усьому світі та координацією з урядами інших країн у цьому питанні. Від 2020 року законопроектом передбачається і створення спеціального фонду розміром у 250 мільйонів доларів для країн, які найбільше потерпають від російського впливу.

Законопроект також вносить поправки до закону про громадянство та імміграцію, до якого вносить поняття "неправомірне втручання у вибори в США". Під цим поняттям сенатори мають на увазі дії будь-якого іноземного громадянина, які спрямовані на втручання у вибори будь-якого рівня. Таких громадян можуть не впускати до США та не видавати їм візи.

Нові санкції

Окрім об’єднання старих, передбачається також введення нових економічних та секторальних санкцій. Найголовнішою з них стане заборона на операції з російським державним боргом (однак лише з новими випусками), а також заборона операцій та заморожування активів семи російських банківських структур, серед яких "Сбербанк", ВТБ, ВЕБ та "Промсвязьбанк". Фактично, це означатиме заборону на використання цими банками власних кореспондентських рахунків для проведення стандартних доларових розрахунків – саме те, чого так бояться російські бізнесмени та олігархи. Крім цього, збережуться заборони на імпорт урану.Що стосується персональних санкцій, то законопроект передбачає протягом 60 днів після його схвалення оновити "кремлівський список" та почати пошуки у всьому світі активів та майна безпосередньо Володимира Путіна. Також сенатори прагнуть скоротити терміни подання звітів щодо дії санкцій.Кібербезпека

Дуже гострому питанню для США присвячено цілий розділ в законопроекті. Згідно із ним, передбачається введення санкцій проти росіян, яких підозрюють у зловмисній діяльності в кіберпросторі, ухвалення акту про запобігання міжнародній кіберзлочинності, а також надання дозволу на висунення федеральних звинувачень тим, хто причетний до кібератак на пов’язаний з виборами структури та критичних інфраструктурних об’єктів. У Держдепі також планується створити ще один новий орган - офіс із питань цифрової економіки та кіберпростору.

Хімічна зброя

Також ціла глава присвячена і проблемі хімічної зброї в Росії. Сенатори прагнуть законодавчо закріпити тиск на РФ, задля її припинення постійного блокування в ООН та ОЗХЗ розслідувань із застосування цієї зброї. Законопроектом передбачається і покарання РФ за використання хімзброї, зокрема під час отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля (санкції через цю подію вже були введені 8 серпня), а також примушення Москви вплинути на сирійського президента Башара Асада, який неодноразово використовував хімзброю під час громадянської війни в Сирії.Прогнози

Хоча й сам сенатор Ліндсі Грем називає ці санкції "нищівними", більшість експертів вважають, що вони не настільки сильно вдарять по Росії. Однак разом з іншими санкціями, які були введені раніше, вся ця одна величезна заборона може суттєво сповільнити зростання російського ВВП та зачепити майже всі галузі економіки РФ. Із конкретних прогнозів експерти називають падіння курсу валют на 15%, яке вже почалося після санкцій 8 серпня. Обмеження щодо російського держборгу ще більше позбавить доступу російської влади до міжнародного ринку займів, але Росія там і без того вже небажаний гість через високі ризики співпраці з нею. Окрім цього, РФ має величезні золотовалютні резерви завдяки продажу нафти та газу. Однак законопроект вводить передумови для можливого другого етапу санкцій, який і вдарить по Росії найбільше.P.S. Росія – спонсор тероризму?

Чи не найцікавіший момент всього законопроекту – доручення Держдепартаменту протягом 90 днів провести дослідження та надати звіт про те, чи є Росія міжнародним спонсором тероризму та чи варто її вносити до цього списку. Наразі там перебувають КНДР, Сирія, Іран та Судан. А причин потрапляння до цього списку у РФ аж надто багато – підтримка сирійського режиму Асада та іранських угруповань в цій країні, допомога Північній Кореї обходити міжнародні санкції, анексія Криму, підтримка сепаратистів на сході України, в Грузії та Молдові, збиття малайзійського Boeing – і цей список можна продовжувати. У разі потрапляння РФ до цього списку з боку США буде введено заборони на експорт та імпорт зброї, а також на будь-яку фінансову допомогу, можливі заборони на в’їзд громадян країн-спонсорів тероризму, контроль над експортом товарів подвійного призначення, накладання жорстких політичних та економічних санкцій і т.д.Саме це може стати для Росії чи не найпотужнішими санкціями за весь час. Але найголовніше – визнання РФ країною-спонсором тероризму спричинить прецедент, коли така країна засідатиме в Раді Безпеки ООН. А це вже може призвести до як мінімум позбавлення права вето, а як максимум - до абсолютного виключення Росії зі складу Радбезу. І тут вже міф Путіна про відсутність міжнародної ізоляції РФ розбивається на друзки.

Санкції через Україну

Проти Росії США та Євросоюз вже і без того ввели чималий пакет санкцій за анексію Криму та агресію на сході України, які вже встигли боляче вдарити по економіці РФ. Детальніше про них – у нашій довідці. 

Читать польностью: https://tsn.ua/svit/pekelniy-bill-usi-de...

Самые важные новости дня с facebook & twitter


Похожие новости

Есть контакт. Когда электромобили станут "народными машинами" в Украине 0 0 0