Неймовірні трояндові поля: бізнесмен розповів про заробітки на квітах

У селі Некрасово Вінницького району підприємець Олександр Дусанюк взявся вирощувати троянди. В пік сезону у селі зацвіли неймовірної краси трояндові поля з різноманітними сортами та кольорами
Їх продає не лише в Україні, а й у Європі - на ринках Голландії, Великобританії, Австрії, Німеччини та Франції, пише vinnitsa.info.
"Цього року приблизно 20% нашої продукції поїхало за кордон. Почали працювати на експорт лише два роки тому, але маємо дуже позитивні відгуки по якості. Нашою продукцією зацікавлені європейські фермери, а також супермаркети, які продають троянду в готовому запакованому вигляді. Продаємо продукцію через нашого партнера в Голландії. Відправляємо на його підприємство в Польщі. Він далі продає в Європу. Загалом від 3 до 5 мільйонів саджанців троянд щороку", - говорить Олександр Дусанюк.
В супермаркетах Європи троянда може коштувати приблизно 5 6 євро, зазначає бізнесмен.
"Спочатку ми вклали символічну суму 37 тис. євро на протязі двох років. На той час цього було достатньо. Потім нам голландці допомагали з пільговою поставкою техніки, з відстрочками платежу. В 2009 році ми отримали від Урядового банку Голландії кредит для розвитку під бізнес-план, без застави, в нас такі кредити ніхто не видає. Так і працюємо", - розповів директор підприємства.
Загалом, для виробництва використовує приблизно 25 гектарів землі. З них 6 гектарів - поле троянд і 6 гектарів підщепи до троянди (шипшина). Троянду вирощують в дворічному циклі.
"Перший рік висаджуємо підщепу, на ню щеплюємо культурне вічко троянди, і вже на наступний рік отримуємо троянду. Використовуємо спеціальну сортову шипшину, яку завозимо з Нідерландів або з Польщі. Технологічно вона набагато краще підходить для виробництва троянди і це дозволяє в подальшому отримати кущ значно вищої якості. Маємо приблизно 110 сортів різної селекції, в тому числі і передових світових селекціонерів", - розповідає Олександр Дусанюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найвигідніший бізнес
Щеплені пагінці пакують в папір, пакунок називають "цукеркою", потім рослину висаджують.
"Ми обрізаємо спочатку листочки, потім черенки відправляємо для окуліровки. Вже з них отримують троянди", - розповідає працівниця.

Англійські троянди схожі на півонії. Виростають діаметром 1415 см. Мають сильний, п'янкий аромат.
Кущі виростають заввишки 4070 см. Квіти бувають червоні, рожеві, білі, жовті й помаранчеві. Шипів небагато. Цвіте рясно від початку літа до заморозків. Головне обрізати відцвілі.

Читать польностью: https://gazeta.ua/articles/regions/_nejm...

Самые важные новости дня с facebook & twitter